Strona główna Wiadomości 20 Znamy wyniki konkursu baristycznego Starbucks
REKLAMA

Kolejna edycja wydarzenia

Znamy wyniki konkursu baristycznego Starbucks

Horecanet.pl, 20 września 2017

Laureatem krajowego finału konkursu Starbucks Barista Championship 2017 został Sebastian Charęza z kawiarni Starbucks we Wrocławiu. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale zawodów, który odbędzie się w październiku we Wrocławiu.

Autor:

Zmagania odbyły się 15 września w warszawskiej kawiarni Starbucks Reserve Nowy Świat 62. Ośmiu reprezentantów z całej Polski konkurowało ze sobą w zawodach, mających na celu wyłonienie polskiego mistrza Starbucks Barista Championship 2017. Do zadań baristów należało przeprowadzenie coffee tastingu oraz zaprezentowanie umiejętności baristycznych (w tym przygotowanie perfekcyjnego latte art). Uczestnikom przypatrywał się zespół jury, który oceniał jakość przyrządzanych napojów oraz wiedzę i umiejętności kandydatów. Całe wydarzenie było otwarte dla publiczności, która energicznie kibicowała swoim faworytom.

W tym roku rywalizację zwyciężył Sebastian Charęza, zdobywając tym samym tytuł polskiego mistrza Starbucks Barista Championship 2017.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE
RAPORT 2017
- kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem

- Kawa jest moją wielką pasją, którą mogę rozwijać dzięki pracy w Starbucks – mówi Sebastian Charęza, tegoroczny zwycięzca Starbucks Barista Championship. - Codzienne spotkania z naszymi Gośćmi i znajdowanie nowych sposobów spełniania ich indywidualnych potrzeb jest inspirujące. Jednak takie zawody, jak krajowy finał Starbucks Barista Championship i spotkanie z innymi Baristami, jest dla mnie okazją do wymiany doświadczeń i sprawdzenia swoich umiejętności, które cały czas rozwijam. Uważam, że poziom zawodów w tym roku był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. Cieszę się, że będę reprezentować Polskę na finałach Mistrzostw Regionu Centralnej Europy i odwiedzę palarnię kawy Starbucks w Amsterdamie – dodaje.  

Nagrodą dla zwycięzcy jest kilkudniowy wyjazd do palarni kawy Starbucks w Amsterdamie oraz możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Regionu Centralnej Europy, w którym główną nagrodą jest wyjazd do Seattle, czyli miejsca gdzie powstała pierwsza kawiarnia Starbucks.

Organizowany co roku turniej skupia najlepszych baristów Starbucks z całego świata, którzy poprzez współzawodnictwo doskonalą swoje techniki i rozwijają wiedzę o kawie. Starbucks Barista Championship to przede wszystkim szansa na wymianę doświadczeń i dobrą zabawę z ludźmi, których jednoczy pasja do kawy. W tym roku również reprezentant Polski pojedzie na międzynarodowy finał konkursu, by rywalizować z najlepszymi baristami z Europy.

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Orlen: Tworzymy nowe standardy

Krzysztof Łagowski dyrektor wykonawczy ds. Sprzedaży Detalicznej PKN Orlen

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.