Efektywne mycie okien – 5 porad

Udostępnij nas na:
Częstą zmorą przy tej czynności są zacieki i smugi. Jednak są pewne sposoby, dzięki którym można ich uniknąć. Plan działania jest szczególnie istotny w hotelach czy restauracjach, gdzie często mamy do czynienia z dużą liczbą okien.

Powody zabrudzenia są różne i często wiąże się to z lokalizacją naszego punktu. Na szybach osadza się pył, pochodzący z zanieczyszczonego powietrza, pozostałościach po owadach czy zacieki na skutek opadów deszczu czy śniegu. Dodatkowo, jeśli mowa o punktach gastronomicznych na oknach często osadza się tłuszcz. Dlatego płyn do mycia okien musi charakteryzować się bardzo wszechstronnym działaniem. Powinien czyścić, ale też odtłuszczać, jak Clinex GreaseOff do ram okiennych.

Jakimi poradami warto się kierować czy mycie okien poszło sprawniej?

1.Wybierz ciepły dzień

Taka pora będzie odpowiednia. Lepiej unikać upałów, ponieważ silne promieniowanie powoduje szybkie wysychanie wody, co skutkuje pojawianiem się smug. Mycie okien zimą nie jest dobrym pomysłem, ponieważ pod wpływem mrozu, woda na szybach może zamarzać, co prowadzi do ich pękania.

2. Przygotuj okna do mycia

Pozbądź się firan, zasłon, rolet, a z parapetów usuń kurz, najlepiej ściereczką z mikrofibry. Unikaj szorstkich gąbek.

3. Zaopatrz się w odpowiedni płyn

Produkt, którego będziemy używać musi być przystosowany do szklanych powierzchni i mieć wszechstronne działanie. Może to być, np. Clinex Glass Foam. Usuwa brud i zaschnięty tłuszcz, nie pozostawia również smug i zacieków. Formułę uzupełniają składniki antystatyczne, które zabezpieczają szyby przed ponownym osadzaniem się zabrudzeń. W przypadku szczególnie trudnych, tłustych plam używamy Clinex GreaseOff, wykazującego właściwości odtłuszczające. Przy myciu szyb dobrze sprawdzają się też uniwersalne preparaty do mycia wodoodpornych powierzchni, jak Clinex Fast Gast.

4. Skompletuj akcesoria

Jedni zdecydowanie wybierają ściereczkę, inni korzystają tylko ze ściągacza do szyb, który usuwa nadmiar wody, kolejna grupa wybiera myjki parowe o karchery. Niezależnie od sprzętu na który się decydujemy płyn do mycia okien, musi być dostosowany do metody, np. do myjek lepiej sprawdzi się taki, w formie koncentratu.

5. Stosuj odpowiednią kolejność

Wbrew pozorom mycie powinniśmy zacząć od czyszczenie ram i framug. Gdy zrobimy to na końcu możemy zabrudzić już czyste szyby. Do oczyszczenia tych elementów można wykorzystać uniwersalny płyn Clinex Fast Gast lub Clinex GreaseOff. Nanosimy go bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Dzięki spryskiwaczowi z łatwością dotrzemy w trudniej dostępne miejsca. Clinex GreaseOff stosowany jest także do usuwania plam, które powstały na skutek działania ropopochodnych produktów. Poradzi więc sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami, powstającymi szczególnie po stronie zewnętrznej okna.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.