Etno Cafe i Coffeedesk ze wspólnym projektem

Udostępnij nas na:
Jedne z najbardziej znanych polskich marek kawowych zacieśniły współpracę. Jej efektem jest premiera Ale Meksyk!. To pierwsza kawa z Meksyku w historii Etno Cafe, producenta kawy kraftowej i Cold Brew Coffee oraz właściciela największej polskiej sieci kawiarni. Firma pochodząca z Wrocławia stworzyła ją specjalnie na potrzeby kooperacji z Coffeedeskiem, jednym z największych kawowych sklepów internetowych w Europie.

– Współpracujemy z Coffeedeskiem od 2016 roku i bardzo się cieszymy, że teraz udało nam się stworzyć kawę, która zyskała uznanie ekspertów obydwu firm – powiedział Łukasz Mrowiński, CEO Etno Cafe. – Ta współpraca pokazuje, że polski rynek kawy kraftowej dojrzewa powoli do dużych projektów współtworzonych przez najbardziej znane marki. Im więcej takich kooperacji, tym większa szansa, że polski boom na dobrą kawę, będzie przybierał na sile.

– Cieszy nas to, że ludzie zaczynają przywiązywać coraz większą wagę do jakości kawy, jaką piją. Pytają nas o ziarna z konkretnych regionów, eksperymentują z różnymi metodami parzenia. Myślę, że Ale Meksyk! zostanie jedną z naszych najlepiej sprzedających się kaw, bo to świetne ziarna w dobrej cenie – dodał Łukasz Wichłacz, CEO Coffeedesk.

Ale Meksyk!

Wybór nieprzypadkowo padł na Meksyk. Etno Cafe szukało kawy o delikatnym profilu smakowym, odpowiedniej dla średniego stopnia wypału i nadającej się do ekspresów ciśnieniowych, kolbowych i kawiarek. Ziarno pochodzi wprost od farmerów z meksykańskiego stanu Chiapas zrzeszonych w lokalnych kooperatywach.

Położenie plantacji sprawia, że ziarno charakteryzuje się ciekawym balansem pomiędzy słodyczą i kwasowością. Obróbka kawy na mokro wzmacnia cytrusowy posmak, co docenią zwłaszcza fani metod ciśnieniowych. Inne charakterystyczne cechy Ale Meksyk! to: delikatność, wyczuwalna słodycz oraz aromaty orzechów i marcepanu.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <
To nie koniec nowości

Etno Cafe zaprezentowało dzisiaj jeszcze dwie inne premiery – Indonesia Mandheling oraz Guatemala Huehuetenango. Obydwie reprezentują nową linię kaw firmy nadającej się zarówno do metod ciśnieniowych, jak i przelewowych.

Indonesia Mandheling to najbardziej charakterna kawa w ofercie Etno Cafe. Odnajdziemy w niej aromaty tytoniu i przypraw. Jej wysoka cielistość akcentuje bardzo wyraźny, czekoladowy i ziemisto-drzewny smak. Spodoba się zwłaszcza fanom klasycznego, wyrazistego stylu.

Guatemala Huehuetenango z kolei to mocno owocowa ekspresja rodem z zachodniej Gwatemali. Jej aromat przywodzi na myśl delikatny syrop klonowy, zaś przyjemna owocowość balansowana jest jabłkową kwasowością. Całość wieńczy mleczno-czekoladowy posmak.

Kawę Ale Meksyk! można kupić w na www.coffeedesk.pl, w kawiarni Coffeedesk Wilcza w Warszawie, a wkrótce także w kawiarniach Etno Cafe. Kawy Indonesia Mandheling i Guatemala Huehuetenango od jutra do kupienia w sklepie internetowym i kawiarniach Etno Cafe.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.