Flavours of Ireland – Smaki Irlandii

Udostępnij nas na:
Ponad 20 przedstawicieli irlandzkiego sektora alkoholi odwiedziło Warszawę, aby wziąć udział w spotkaniach handlowych, a także w uroczystej kolacji Flavours of Ireland – Smaki Irlandii. Celem wydarzenia było nawiązanie i rozwój irlandzko-polskich stosunków handlowych.

Spotkanie przygotowała Irlandzka Rada ds. Żywności – Bord Bia, która w 2016 roku otworzyła w Warszawie swoje biuro regionalne na Europę Środkową, we współpracy z Irlandzko-Polską Izbą Handlową. W tym roku do Polski przyjechała największa do tej pory reprezentacja irlandzkiego sektora alkoholi. Obecnych było 17 producentów whiskey, ginu oraz likierów śmietankowych, którzy zaprezentowali ponad 50 produktów przedstawicielom firm dystrybucyjnych. Udział wzięły zarówno destylarnie obecne na rynku polskim, jak i te, które poszukują partnerów handlowych. Na degustację zostali również zaproszeni przedstawiciele luksusowych hoteli, właściciele koktajl barów oraz najlepsi barmani.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – WRZESIEŃ 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Irlandia może poszczycić się bardzo szeroką ofertą whiskey i likierów śmietankowych, znanych w Polsce i na świecie, ale również wyjątkowo bogatym i interesującym wyborem ginu. Przykładem innowacyjnych produktów w tej kategorii są m.in. gin destylowany z ananasem, kwiatem fuksji oraz z dodatkiem wody z oceanu atlantyckiego, gdzie naturalnie słona woda wydobywa interesujące nuty smakowe. Ciekawe jest również podanie klasycznej, potrójnie filtrowanej irlandzkiej whiskey z piwem kraftowym. Dzień zakończyła uroczysta kolacja Flavours of Ireland – Smaki Irlandii, zorganizowana przez Irlandzko-Polską Izbę Handlową.

Bord Bia to irlandzka agencja rządowa odpowiedzialna za promowanie irlandzkiej żywności na rynku krajowym i międzynarodowym. Całkowity irlandzki eksport żywności wzrósł o prawie 60% od 2010 roku osiągając wartość 12,6 miliardów euro w 2017. Polska importowała 155 tysięcy 9-litrowych skrzynek irlandzkiej whiskey w 2017 roku, o 30 proc.  więcej niż rok wcześniej. Tym samym, whiskey z Irlandii utrzymała się na pozycji lidera tempa rozwoju w swojej kategorii.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.