Fort 8: Kolejne lokale otwarte

Udostępnij nas na:
W nowym miejscu spotkań z restauracjami, sklepami i pracowniami, zlokalizowanym w XIX-wiecznych koszarach, na styku Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa znajdziemy już Lavazza Training Center, Biuro Projektowe Dorota Szelągowska, Fort Bistro, Deseo Patisserie & Chocolaterie, Wine Corner, Fort Whisky Shop & Bar, Beefshop& Grill. W ostatnim czasie pierwszych gości zaprosiły: Garo Sushi & Drink Bar i Dziurka od Klucza.
Źródło: FB Fort 8

W Garo Sushi szefem kuchni jest Rafał Snopkiewicz, który posiada 22-letnie doświadczenie w gastronomii. Poza tytułowym sushi w lokalu zjemy także m.in, tatar z tuńczyka, sałatkę krabową, wakame w sosie miso, zupy, okonia w sosie Yuzu, czy polędwicę wołową w sosie wasabi, a także lody w tempurze czy z zielonej herbaty.

Dziurka od klucza wcześniej była zlokalizowana na warszawskim Powiślu, przy ul. Radnej 13. Restauracja posiada bogate menu, w którym dominuje pizza neapolitańska i makarony, w klasycznej, włoskiej odsłonie. W karcie znajdziemy też maczaron (barwiony sepią) w sześciu odsłonach.

Fort 8 powstał na terenie historycznego Fortu VIII Służew, który może poszczycić się poszczycić się przeszło 130-letnią przeszłością. Został zbudowany z polecenia cara Aleksandra w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Fort VIII, część Twierdzy Warszawa, składał się z 28 obiektów i zajmował teren 26 hektarów. W czasie II wojny światowej w forcie stacjonowały wojska niemieckie, a w koszarach znajdowały się stajnie. Później, aż do lat dziewięćdziesiątych Fortem VIII zarządzało Wojsko Polskie. W 2005 roku teren został kupiony przez Turret Development. Proces rewitalizacji koszar szyjowych, w których znajduje się Fort 8 zakończył się w maju 2019 roku. Tuż obok Fortu 8 znajduje się park, który przez lata pozostawał dziki i zapomniany. Ósmy Park to efekt idealnego połączenia natury i swobodnej przestrzeni. Fosa i malowniczy wąwóz przypominają o przeszłości tego miejsca. Na odwiedzających czekają już ogrody społeczne, altanki, plac zabaw, miejsca piknikowe i przestrzeń do uprawiania sportów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.