Hampton by Hilton ogłasza budowę nowego hotelu

Udostępnij nas na:
Nowy obiekt marki będzie działać w ramach umowy franczyzowej z CLIP Hotel. Powstanie w Swarzędzu, na obrzeżach Poznania. Otwarcie planowane jest w 2020 roku.

Patrick Fitzgibbon, wiceprezes Hilton odpowiedzialny za rozwój w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, powiedział: – Volkswagen zatrudnia tysiące ludzi w Swarzędzu w kilku zakładach produkcyjnych. Obecne są tu również takie marki jak Mercedes Benz, BP i inne globalne korporacje. Obszar ten to dynamicznie rozwijający się ośrodek handlu, a wysoka liczba przedsiębiorstw będzie generować znaczne zapotrzebowanie na usługi hotelarskie, które może zaspokoić Hampton by Hilton Poznań Swarzędz, pierwszy w tym mieście hotel międzynarodowej marki.

Budowa nowego hotelu już się rozpoczęła. Nieruchomość ze 100 pokojami będzie mieć bezpośredni dostęp do nowego centrum konferencyjnego o powierzchni 500 mkw., którego budowa również już trwa. Goście będą także mieli do swojej dyspozycji centrum fitness, salę śniadaniową oraz bar.

ŚWIAT HOTELI WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– Jesteśmy dumni z otwarcia pierwszego hotelu międzynarodowej marki w Swarzędzu i bardzo zadowoleni z partnerstwa przy tym projekcie ze światowej sławy hotelem Hilton. Otwarcie Hampton by Hilton Poznań Swarzędz w przyszłym roku z pewnością wzmocni pozycję miasta jako biznesowego centrum – stwierdził Wojciech Staniszewski, prezes CLIP Hotel.

Polskę w tamtym roku odwiedziła rekordowa liczba 18,3 mln ludzi – to wynik o pięć procent lepszy niż w 2016 roku. Dynamicznie rozwijają się sektory turystyki wypoczynkowej oraz podróży służbowych – szacuje się, że w tamtym roku wkład podróży i turystyki w polską gospodarkę osiągnął poziom 20 mld USD, a wynik ten według najnowszych obliczeń ma wzrosnąć w 2018 roku o 3,6 proc. (WTTC 2018).

Od momentu otwarcia pierwszego hotelu Hilton w Polsce w 2007 roku Hilton nadawał impetu rozwojowi polskiego sektora podróży i turystyki. Obecnie Hilton ma w Polsce ponad 30 hoteli i otwiera średnio 2,5 obiektów każdego roku, a Hampton by Hilton jest najszybciej rozwijającą się marką hotelową w kraju.

Z projekt manager Hampton by Hilton Poznań Swarzędz
będzie można spotkać się podczas
XIII Forum Profit Hotel 2018

WWW.PROFITHOTEL.PL

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.