Jak oszczędnie myć naczynia?

Udostępnij nas na:
Bez tej czynności nie obędzie się ani żaden dom, ani lokal gastronomiczny. To niezbędny proces na drodze do utrzymania czystości w kuchni. Jednak nie da się ukryć, że wymaga on dużych nakładów wody, prądu i środka myjącego. Nie ma tutaj znaczenia czy posiadamy zmywarkę, zawsze należy zwrócić uwagę na oszczędność przy myciu naczyń.

Wiadomo, że zmywarka jest doskonałym wynalazkiem i trudno wyobrazić sobie bez niej jakąkolwiek kuchnię, a w szczególności tę zlokalizowaną w restauracji. Nowoczesne zmywarki zużywają niewiele wody przy naprawdę dobrej jakości czyszczenia naczyń. Większość urządzeń posiada też specjalny energooszczędny program, który pozwoli zatroszczyć się o naszą planetę poprzez ograniczenie  ilości zużywanej wody, jak i prądu. Istotne jest także używanie odpowiedniego preparatu, aby uniknąć sytuacji, w której po wyjęciu naczyń ze zmywarki, konieczne będzie ich ponowne, ręczne czyszczenie.

Clinex proponuje preparaty, które są dostosowane ze względu na stopień twardości wody. Jeśli chodzi o wodę miękką i średnio twardą to najlepiej stosować uniwersalny preparat, np. Clinex DishWash. Jeśli mamy do czynienia z twardą wodą, lepiej wybrać Clinex DishHard, ponieważ zawiera dużo więcej substancji zmiękczających. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, najlepiej stosować go w połączeniu z produktem nabłyszczającym do twardej wody Clinex ShineHard.

Szklane naczynia kontra zmywarka

Dla produktów szklanych dedykowany jest Clinex DishGlass. Mycie szkła w profesjonalnych zmywarkach gastronomicznych to odwieczny problem: korozja szkła, smugi na cienkim szkle, osady z krzemu. Clinex DishGlass zawiera substancje, które wspomagają proces mycia, np. ilość substancji zmiękczających wodę jest tak dobrana, aby nie dopuścić do korozji szkła. Produkt zawiera dodatkowe inhibitory korozji, które chronią produkt. W produkcje zawarte są substancje, które ułatwiają wysychanie cienkiego szkła oraz dyspergatory, które zapobiegają odkładaniu się krzemu na szkle.

Gdy myjemy naczynia nie tylko w zmywarce

Czasami zdarzy się, że jednak będziemy musieli umyć naczynia ręcznie, wtedy też bardzo istotne jest odpowiednie dobranie płynu. Jego zbyt duża ilość spowoduje, że będzie nam trudno go spłukać i zużyjemy więcej wody, z kolei zbyt mała ilość sprawi, że nie będziemy w stanie dobrze umyć naczyń. Marka Clinex poleca płyn Clinex HandWash o przyjemnym jabłkowym zapachu. Nie pozostawia on smug i nadaje połysk bez konieczności wycierania do sucha. Skutecznie usuwa tłuszcz i zabrudzenia. Jest wysoce skoncentrowany, przez co wystarczy bardzo mała jego ilość, aby mycie było skuteczne.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.