Jak utrzymać czystość w łazience?

Udostępnij nas na:
To kolejne miejsce po kuchni, w którym goście oczekują czystości. Nieważne czy mowa o toalecie znajdującej się w lokalu gastronomicznym czy pokoju hotelowym. Z całą pewnością warunki, jakie w niej panują rzutują na całościową ocenę obiektu.

Podczas sprzątania łazienki możemy się spotkać z takimi zabrudzeniami, jak: kamień wodny, osad wapienny, rdza, osad z mydła, pleśń, pozostałości kosmetyków. Do usuwania tych trzech pierwszych, stosuje się środki o bardzo niskim pH. Używając takich preparatów trzeba być jednak bardzo ostrożnym, gdyż w łazience możemy się spotkać z materiałami kwasoodpornymi np. płytki z porcelany, ceramiki, granitu, ale również z takimi, które są bardzo delikatne i produkty kwasowe uszkodzą ich powierzchnię.

Walka z kamieniem, osadem i rdzą

Marka Clinex Nanochem posiada w swojej ofercie produkty do usuwania kamienia wodnego, rdzy czy osadu wapiennego. Są to: Clinex W3 Forte, Clinex W3 Multi i Clinex W3 Active Shield.

Clinex W3 Forte jest to preparat gotowy do użycia, zalecany do gruntownego mycia powierzchni odpornych na działanie kwasów. Usuwa silne zabrudzenia i likwiduje zapachy urynowe. Clinex W3 Multi to koncentrat w postaci żelu, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w myciu muszli klozetowych, pisuarów, bidetów, porcelanowych umywalek, brodzików i wanien, co dodatkowo ułatwia specjalnie wyprofilowana końcówka. Posiada przyjemny zapach. Można go również stosować po rozcieńczeniu do mycia posadzek i fug. Na szczególną uwagę zasługuje W3 Active Shield zawiera w składzie polimery oraz ma właściwości hydrofilowe w odróżnieniu od większości produktów zabezpieczających, które posiadają właściwości hydrofobowe. Produkty o właściwościach hydrofobowych powodują, że powierzchnia nimi pokryta odpycha wodę ponieważ kąt zwilżania wody jest wysoki. Jest to kąt utworzony przez powierzchnię i płaszczyznę styczną do powierzchni cieczy.

Pozbywamy się pozostałości po kosmetykach

Kolejny rodzaj zabrudzeń w łazience to zabrudzenia tłuste, np. pozostałości kosmetyków, osad  z mydła, odżywki w sprayu, perfumy na bazie olejków. Najczęściej osadzone są na glazurze łazienkowej. Do takich zabrudzeń stosujemy środki zasadowe (o wysokim pH) i w tym przypadku marka Clinex Nanochem poleca produkt Clinex Glazur przeznaczony do płytek glazurowanych. Płyn ten posiada właściwości odtłuszczające, pielęgnujące i antystatyczne, dzięki czemu osadzanie kurzu jest opóźnione. Pogłębia również naturalny kolor czyszczonej powierzchni.

Nasz sposób na pleśń i bakterie

Tutaj najlepiej sprawdzi się Clinex W3 Bacti, który ma konsystencję żelu, co powoduje, że dłużej ma kontakt z powierzchnią i jest skuteczniejszy w działaniu. Opakowanie, dzięki specjalnie wygiętej końcówce, jest przystosowane do mycia muszli klozetowych i pisuarów. Może być stosowany również do powierzchni mających kontakt z żywnością.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.