Już oficjalnie – Hotele Grupy Orbis i Accor zebrały ponad 10 tys. książek dla dzieci

Udostępnij nas na:
Hotele Grupy Accor i Orbis, w ramach obchodów Dnia Dziecka, zaangażowały się w ogólnopolską akcję „Wielka Zbiórka Książek” Fundacji Zaczytani.org. Zgodnie z ogłoszonymi właśnie przez Fundację wynikami, przez miesiąc w 40 hotelach Novotel, Mercure oraz ibis zebrano 10,5 tys. książek. Wcześniej podawaliśmy liczbę 9,6 tys., jednak w ostatnich dniach wzrosła. Trafiły do dzieci przebywających w placówkach medycznych.

Dzieci w hotelach Accor są wyjątkowymi  gośćmi, a dbanie o ich dobro jest dla hotelarzy szczególną wartością. Obiekty przygotowują specjalne oferty, kąciki zabaw czy udogodnienia, a Dzień Dziecka jest zawsze ogromnym świętem. W tym roku obchodzony był jednak w zupełnie nowy sposób poprzez współpracę z Fundacją Zaczytani.org.Przez miesiąc – od 23 kwietnia do Dnia Matki w hotelach Orbisu działających pod markami grupy  Accor można było oddawać książki. W 40 hotelach Novotel, Mercure oraz ibis zebrano 10,5 tys. woluminów. Dzięki współpracy z Fundacją, książki trafiły z okazji Dnia Dziecka do placówek medycznych w całym kraju, a jej wolontariusze odwiedzają najmłodszych, aby poprowadzić bajkoterapię. Fundacja planuje otworzyć 100 bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz centrach aktywności lokalnej, a dzięki aktywizacji mieszkańców wielu miast w Polsce może się to udać.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie RH2019banner.png

Konferencja Fundacji, podczas której zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji „Wielkiej Zbiórki Książek” odbyła się w hotelu Novotel Warszawa Centrum. Podsumowując akcję w hotelach, Wojtek Kogut – Guest Experience Manager Mercure Kraków Stare Miasto – podkreślił -cieszymy się, że możemy brać udział w takich inicjatywach, jest to okazja dla nas żeby zrobić coś dobrego, ale także zaangażować nie tylko pracowników do działania, a także gości hotelowych i okoliczną społeczność. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Fundacja Zaczytani.org w ramach akcji w 2019 roku zebrała ogółem 603 tys. książek. Dzięki zbiórkom prowadzonym od 2013 roku zdołała otworzyć 778 bibliotek, a kolejne na mapie pojawią się w najbliższym czasie. Książki zebrane w hotelach w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Szczecinie, Kielcach, Krakowie oraz Katowicach zostały rozdysponowane do magazynów wskazanych przez Fundację Zaczytani.org, a później do placówek medycznych w Polsce.

ŚWIAT HOTELI: kwiecień-maj 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Family&Novotel

W akcję zbierania książek szczególnie zaangażowała się jedna z najbardziej rodzinnych marek w portfolio grupy Accor – Novotel. Od lat rozwija program Family&Novotel, w  ramach którego na dwoje dzieci do 16 roku życia, które dzielą pokój z rodzicami czeka bezpłatny nocleg i śniadanie. Jeżeli wolą one mieszkać oddzielnie – rodzice dostaną na drugi pokój 50 procent zniżki. Nowoczesne, przestronne i przyjazne pokoje zaprojektowano tak, by wygodnie mogło w nich przebywać dwoje dorosłych wraz z dwójką dzieci. Wyposażono je w podwójne łóżko dla rodziców, telewizję z dziecięcymi kanałami oraz sofę, a w restauracji Novo2 dostępne jest specjalne menu dla najmłodszych.

Wojtek Kogut, Guest Experience Manager Mercure Kraków Stare Miasto oraz redaktor Karolina Stępniak
podczas zakończenia akcji

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.