Kolejna inwestycja w Zamku Topacz zakończona

Udostępnij nas na:
Hotelowy kompleks Zamku Topacz powiększył bazę noclegową. Zgodnie z tradycją, nazwa budynku nawiązuje do funkcji, jaką pełnił w przeszłości. Stajnia to 17 nowych pokoi oraz wystrój łączący szacunek do historii z nowoczesnym komfortem.

Przearanżowanie zabytkowego budynku o prostej, scalonej bryle i dostosowanie go do wymagań współczesnego hotelu stanowiło nie lada wyzwanie. W architekturze obiektu dominują elementy takie, jak odsłonięte drewniane belki oraz ceglane ściany. Zamiast je ukrywać, projektanci postanowili uwydatnić rustykalne piękno Stajni, wykorzystując jego historyczną tkankę jako ważny element wystroju. Kompozycji dopełniają białe ściany, wyglądające na potraktowane wapnem. Współczesnego charakteru dodają wnętrzom stylowe, metalowe wykończenia prostych, drewnianych mebli, oraz nowoczesne oświetlenie. Wykładzina w stylową kratę przypominającą końską derkę dyskretnie przypomina o dawnym przeznaczeniu budynku.

– Dzięki zastosowaniu oszczędnych w formie i barwach elementów wystroju, udało nam się nadać wnętrzom ciepłego, przytulnego klimatu. Styl ten koresponduje zarówno z wyglądem zewnętrznym budynku, jak i z pozostałymi elementami zabytkowego hotelowego kompleksu – mówi architekt Stajni, Krystyna Kądzielska.

ŚWIAT HOTELI WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Nowe pokoje to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają wobec Zamku Topacz wielkie plany.

– Rozbudowa kompleksu i otwarcie Stajni bardzo nas cieszą. Nie tylko dlatego, że przywracamy kolejnemu budynkowi dawny blask, ale także dlatego, że dzięki nowej przestrzeni będziemy w stanie jeszcze lepiej wychodzić naprzeciw potrzebom naszych gości. To szczególnie ważne w przypadku dużych imprez, których organizacja wymaga zakwaterowania większej liczby osób. Każda z nich zasługuje na gościnność w stylu Zamku Topacz – mówi prezes zarządu i dyrektor generalny kompleksu hotelowego, Andreas Wierus.

Nowy budynek zachwyci gości 17 nowymi pokojami. Otwarcie obiektu odbyło się 3 grudnia br.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.