Kolejna restauracja dołącza do Browarów Warszawskich

Udostępnij artykuł
Kulinarna oferta Dzielnicy Spotkań i Smaków w samym centrum Warszawy powiększa się o lokal serwujący kuchnię adriatycką, czerpiącą z tradycji Bałkan oraz Włoch. Pierwsi goście skosztują menu pod koniec 2020 roku. Restauracja Pjaca, będzie zlokalizowana w budynku biur przy Willi i otworzą ją twórcy lokalu Munja.

„Pjaca” w języku serbskim oznacza rynek i jego najlepsze cechy – wyszukane i zawsze świeże produkty, kusząca przysmakami kuchnia, radosna atmosfera oraz angażujące i zapraszające do wspólnego spędzenia czasu wydarzenia – będą wyróżnikiem tego miejsca.

Pjaca to najnowszy pomysł na pyszną i zaskakującą adriatycką kuchnię, który w Browarach Warszawskich zrealizują znani już w stolicy restauratorzy z ulicy Grzybowskiej. Komponując zestaw kulinarnej oferty dla tak wyjątkowego projektu, jakim są Browary, zależało nam na stworzeniu inspirującej mieszanki smaków. Znamy właścicieli tworzącej się restauracji Pjaca od dawna. Ich pasja, niezwykła umiejętność łączenia smaków oraz bałkańska gościnność sprawiają, że tworzone przesz nich miejsca są zawsze pełne zadowolonych gości. Tak też będzie w restauracji Pjaca, która już wkrótce pojawi się w Browarach Warszawskich – mówi Karolina Prędota-Krystek, senior leasing manager w Echo Investment, odpowiedzialna za proces negocjacji umowy najmu.

Będziemy serwować najlepsze bałkańskie smakołyki, aby nasi goście doświadczyli, czym są prawdziwe Bałkany. Mają  poczuć się tak, jak w każdym czarnogórskim domu – ugoszczeni, syci i napojeni, dzięki czemu będą wychodzili od nas z uśmiechem na twarzy. Chcemy dawać ludziom radość, uśmiech i chwilę przyjemności. A przede wszystkim chcemy, aby do nas wracali, bo kochamy ich gościć – mówi Predrag “Peko” Djurović, General Manager restauracji Pjaca.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Smaki południa Europy

Kuchnia adriatycka, którą zaoferuje Pjaca, to niecodzienna mieszanka smaków. W menu nie zabraknie dań tradycyjnych dla kuchni czarnogórskiej, serbskiej czy chorwackiej, ale także posiłków typowo włoskich – makaronów czy pizzy. Symbolem restauracji jest płomień, dlatego w lokalu znajdzie się prawdziwy grill opalany węglem drzewnym. Tym sposobem przygotowuje się potrawy na Bałkanach, dzięki czemu w najbardziej naturalny sposób można wydobyć niepowtarzalny smak i aromat produktów, a mięsa i ryby uzyskują idealny kolor i soczystość.

Prowadzimy kuchnię związaną z krajami leżącymi nad Adriatykiem. Czerpiemy zarówno z rozległych Bałkan, jak i Włoch. W menu znajdą się takie potrawy jak charakterystyczne dla Czarnogóry i Serbii pljeskavica, cievapi czy faszerowane kalmary. Używamy takich produktów, jak kajmak czy szynka prsut i tych specjałów na pewno nie zabraknie w Pjacy – opowiada Łukasz Piotrowski, szef kuchni restauracji Pjaca.

W kuchni otwartej będzie można wybrać świeże ryby i owoce morza z witryny zasypanej kruszonym lodem. Dorada, barwena, tuńczyk, turbot, ostrygi, krewetki czy kalmary – to wszystko będzie dostępne każdego dnia.

Miejsce spotkań

Pjaca ma być nie tylko restauracją, ale także miejscem, w którym każdy poczuje się jak w domu. Na gości czekać będą interesujące wydarzenia kulinarne inspirowane kuchniami z różnych regionów świata. Spotkania z szefami kuchni z Japonii czy Ameryki Południowej jeszcze bardziej urozmaicą ofertę kulinarną tego miejsca. Restauratorzy planują w Pjacy coś wyjątkowego, czego nie oferuje żadna restauracja w Warszawie, w Polsce. Nie zdradzają jeszcze szczegółów tej niespodzianki, lecz zapewniają, że będzie to fantastyczne uzupełnienie ich autorskiego konceptu.

Chcemy, aby ludzie odwiedzali Browary Warszawskie nie tylko dlatego, że tu pracują, mieszkają czy odwiedzają znajomych, ale przede wszystkim dlatego że będą je po prostu lubić. Nasz przepis jest prosty – wraz z naszymi partnerami tworzymy w tym miejscu Dzielnicę Spotkań i Smaków, pełną nietuzinkowych restauracji, rodzinnych kawiarni, klimatycznych pubów. Wszystko w niepowtarzalnej scenerii  i w otoczeniu nowej architektury o wysokiej jakości – mówi Karolina Prędota-Krystek.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 18.12.2019
Aktualizacja: 18.12.2019