Laureaci Carte Blanche wyłonieni

Udostępnij nas na:
Konkurs zorganizowany został przez Contemporary Lynx Magazine, galerię LETO, Grupę Warszawa i Willę Białą oraz Hotel PURO. Po burzliwych obradach spośród wielu nadesłanych zgłoszeń jury wybrało dwóch zwycięzców: Michalinę Bigaj oraz Szymona Szewczyka.

Ich prace wyróżniały się talentem, oryginalnością, poruszaniem ważnych tematów oraz rozpiętością wykorzystywanych mediów. Wybrani artyści otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł każdy, zaś ich prace zaprezentowane zostaną na dwóch kolejnych wystawach w Willi Białej w Warszawie.

Zwycięskie prace, będziemy mogli zobaczyć, w następujących terminach, podczas oficjalnych wernisaży w Biała – zjedz i wypij na Saskiej Kępie: 11.07 (czwartek) 19:30 – Michalina Bigaj
14.11 (czwartek) 19:30 – Szymon Szewczyk. Wstęp jest wolny.

W ubiegłym, 2018 roku galeria LETO, Contemporary Lynx oraz Biała – zjedz i wypij (Grupa Warszawa) uruchomiły w Warszawie nowy eksperymentalny program artystyczny „Carte Blanche”, czerpiący inspirację z wydarzeń za granicą o tym samym tytule.
W ramach danego programu, instytucje zapraszają młodych artystów do prezentacji swoich prac podczas wystawy. Artyści otrzymują pełną wolność, a także tytułową Carte Blanche – polecenie owych instytucji do dalszego śledzenia i zapoznania się z twórczością zaproszonego artysty, którego uważają tym samym za niezwykle obiecującego.
Zeszłoroczne wydarzenie okazało się niesamowitym sukcesem, poprzez spotkanie z bardzo pozytywnym odbiorem w artystycznym środowisku, co było decyzją o kontynuacji projektu i w tym roku.
Po każdym z wernisaży prace zwycięskich artystów pozostaną w Villi Biała na okres około 2 miesięcy, by zdobić wnętrze restauracji, a także udostępnić możliwość ich prezentacji dla widza przez dłuższy czas

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – KWIECIEŃ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Poniżej znajdują się krótkie biografie oraz opisy zainteresowań artystycznych tegorocznych zwycięzców:

Michalina Bigaj (ur. 1991) – wystawa odbędzie się 11 lipca 2019 roku.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Tworzy rzeźbę, wideo, instalacje a także fotografię. W swoich projektach artystka zgłębia coraz silniej zarysowujący się brak równowagi pomiędzy współczesną cywilizacją a środowiskiem naturalnym. Traktując świat przyrody jako własność, ludzie już zdołali go podporządkować w sposób, który pozwala im korzystać z niego selektywnie. Artystkę fascynują momenty, w których kontakt człowieka z naturą zamiast być kojący staje się doświadczeniem uciążliwym, wręcz trudnym do zaakceptowania.

Szymon Szewczyk (ur. 1989 r.)  – wystawa odbędzie się 14 listopada 2019 roku.

Artysta audiowizualny, scenograf, projektant. Tworzy obrazy, obiekty, kolaże oraz instalacje. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Interesują go relacje człowieka z jego materialnym i kulturowym otoczeniem oraz poszukiwanie nieoczywistych powiązań między z pozoru odległymi zjawiskami. Inspiracje czerpie z takich zagadnień jak: teorie spiskowe, kreatywna prowizorka, tymczasowość, tanie materiały, nadmiar informacji, podejrzane naukowe teksty, żarty ale i śmiertelna powaga, kwestia imitacji, zakłóceń i błędów, czy chociażby zmyślone rytuały.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.