LSI wystartuje w konkursie Supplier of the Year FPH 2018

Udostępnij nas na:
Firma, oferująca aplikację hotelową Roomio stworzoną do interaktywnej i kompleksowej obsługi gościa, jest jednym z kilkudziesięciu uczestników konkursu Supplier of the Year Forum Profit Hotel 2018.  Rozstrzygnięcie nastąpi już 12 grudnia w Warsaw Marriott Hotel.

Od 2000 roku liczba miejsc hotelowych w Polsce stale rośnie – tak samo więc, jak konkurencja na rynku. Jeśli połączyć to z obserwowaną nadpodażą miejsc hotelowych warto zastanowić się nad dwoma niezwykle istotnymi kwestiami. Po pierwsze – jak zachęcić klientów do odwiedzania naszego hotelu, po drugie – jak sprawić, by koszt działalności po stronie hotelu był jak najniższy, a jednocześnie szedł w parze z jak najwyższym standardem obsługi. W istocie obie te kwestie rozwiązuje odpowiednio zaprojektowany i wdrożony system informatyczny.

Managerowie kładą duży nacisk na komunikację i jakość obsługi oraz wytworzenie relacji z marką. Bardzo dobrym narzędziem pozwalającym na spełnienie tych oczekiwań jest aplikacja Roomio. Pozwala ona Gościom za pośrednictwem tabletu przeglądać ofertę hotelu oraz w dowolnej chwili zadawać pytania personelowi. Umożliwia również wezwanie obsługi. Aplikacja Roomio to także dostęp do podglądu strefy SPA i basenów. Oczywiście tego typu rozwiązanie daje również możliwość sterowania ogrzewaniem, klimatyzacją a nawet oświetleniem w pokoju. Wszystko to przyczynia się do wytworzenia u Gości poczucia komfortu i bezpieczeństwa, tak potrzebnych do prawdziwego wypoczynku.

To, co w odbiorze Gości,  jest przyjemnym w użyciu programem, z jednej strony pociąga za sobą całkiem złożoną infrastrukturę informatyczną (np. aby Gość mógł swobodnie sterować oświetleniem i temperaturą w pokoju potrzebny jest system automatyki hotelowej), z drugiej strony dostarcza cennych informacji o faktycznym wykorzystaniu usług proponowanych przez hotel. Zbieranie i analiza takich danych to dla managerów cenne źródło informacji umożliwiające proponowanie Gościom usług, które naprawdę ich interesują i przez to pogłębianie relacji z marką.

Te nowatorskie rozwiązania opisane powyżej to oczywiście nie jedyna korzyść z implementacji systemu w hotelu. Rozwiązania tego typu zawsze u swych podstaw mają efektywne zarządzanie hotelem, czyli optymalne wykorzystanie zasobów. Dobry system to efektywna praca personelu i możliwość analizowania efektów pracy w czasie rzeczywistym.

Mam nadzieje, że wypowiedź potwierdza fakt, że w obecnych warunkach rynkowych system IT w hotelu jest rozwiązaniem nieodzownym a jednocześnie takim, które bardzo szybko jest w stanie na siebie zapracować. Oczywiście, aby taki zwrot z inwestycji uzyskać, konieczne jest nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą, która nie tylko dostarczy licencje oraz sprzęt, ale również wdroży cały system i zapewni fachowe wsparcie techniczne.

W konkursie Supplier of the Year Forum Profit Hotel 2018 biorą udział firmy – dostawcy produktów, urządzeń, sprzętu, technologii i usług dla sektora HoReCa, które zgłosiły i opłaciły swój udział w XIII Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel 2018 jako Sponsor lub Wystawca, albo wykupiły Kartę Wstępu – Business i będą prezentowały swoją ofertę podczas spotkań Business Speed Dating organizowanych w ramach wydarzenia. Trzech, równorzędnych zwycięzców konkursu wybiera jury złożone z „kupców” uczestniczących w tegorocznej edycji Business Speed Dating. Laury dla najlepszych Dostawców Roku wręczone zostaną podczas wieczornej Gali na zakończenie XIII Forum Profit Hotel 2018.

WWW.PROFITHOTEL.PL

Organizatorem jest BROG B2B – media efektywnej komunikacji – wydawca czasopism: Świat HoteliNowości GastronomiczneSweets & CoffeeStacja Benzynowa & Convenience Store; portali: www.horecanet.pl, www.petrolnet.pl, oraz organizator Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum, Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee, a także Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend.

Kontakt z Organizatorem
BROG B2B

Zbigniew Pąk
dyrektor sprzedaży
664 463 083, 22 290 66 11
z.pak@brogb2b.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione