Madrycka podróż w czasie w nowej kawiarni Green Caffè Nero

Udostępnij nas na:
Green Caffè Nero ponownie zaskoczyło swoich klientów i stworzyło miejsce zupełnie inne od pozostałych lokali – zarówno pod względem designu, jak i nowych pozycji w menu. W nowej kawiarni znajdującej się przy ulicy Świętokrzyskiej, róg Wareckiej w Warszawie, zastosowano również zamkniętą, przeszkloną witrynę chłodzącą do przechowywania kanapek, tart oraz ciast.

Ściany kawiarni zdobi drewniana boazeria w kolorze wina i mahoniu oraz wyeksponowana ruda cegła. Stonowana kolorystyka granatu i burgundu wygodnych kanap i foteli zachęca do relaksu i rozmów. Stare fotografie na ścianach skłaniają do refleksji nad historią tego miejsca. Wszystko to stanowi nawiązanie do tradycji najlepszych madryckich, i polskich, kawiarni z początku XX wieku. To właśnie w nich poszukiwali inspiracji architekci, projektując wnętrze 180-metrowego lokalu Green Caffè Nero przy ulicy Wareckiej.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

W tym wyjątkowo pięknym i klimatycznym wnętrzu, pełnym tęsknoty, jak i za śródziemnomorską swobodą, klienci  mogą nasycić zarówno głód fizyczny, jak i estetyczny. W zaspokojeniu tego pierwszego pomoże na pewno nowe, rozszerzone menu. Na klientów kawiarni oferującej oprócz takich klasyków jak bezy, domowe tarty owocowe czy świeże bagietki, czeka również wiele pysznych nowości, np. Wedding Cake (serwowany także singlom).

Ważną zmianą jest również zamknięta witryna chłodząca wykonana z zespolonego podwójnego szkła hartowanego, zapewniająca ochronę serwowanych produktów słonych (kanapek i quiche’y) oraz ciast. Temperatura w witrynie została ustawiona tak, aby zapewnić najbardziej optymalne warunki ich przechowywania. Podobne witryny chłodzące zastosowano już w 15 innych warszawskich lokalach, a do końca października br. planowane jest wprowadzenie ich we wszystkich kawiarniach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

– Chcieliśmy, aby najnowszy lokal Green Caffè Nero z jednej strony był, tak jak wszystkie nasze kawiarnie, pełen kameralnej, domowej atmosfery, a z drugiej strony oferował naszym gościom coś nowego. Jestem przekonany, że poprzez wprowadzenie do jego wnętrza elementów inspirowanych madryckimi kawiarniami z początku ubiegłego wieku, a także poprzez poszerzenie naszej oferty udało się to osiągnąć. Kawiarnia znajdująca się przy ulicy Wareckiej to miejsce pełne zmian, otwierające drogę do dalszego rozwoju – wszystko w trosce o dobro naszych gości powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero w Polsce.

By poczuć się przez chwilę jak Salvador Dali czy Pablo Picasso nie ma potrzeby rezerwowania biletu do Madrytu – wystarczy wstąpić do kawiarni Green Caffè Nero na Wareckiej na ulubioną kawę oraz tartę i dać się porwać niezwykłemu klimatowi tego miejsca.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.