Najważniejsza konferencja ratownictwa górskiego w Nosalowy Dwór Resort & SPA

Udostępnij nas na:
Tegorocznym gospodarzem 71 Kongresu ICAR – najważniejszej konferencji ratownictwa górskiego – jest TOPR. Wydarzenie rozpoczęło się wczoraj w Zakopanem w Nosalowy Dwór Resort & SPA i potrwa do soboty.

Kongres ICAR (Międzynarodowy Komitet Ratownictwa Alpejskiego) to odbywające się co roku międzynarodowe wydarzenie, w trakcie którego uczestnicy dzielą się doświadczeniami oraz innowacjami w zakresie ratownictwa górskiego. ICAR skupia ponad 70 organizacji z 39 krajów.

Kongres ICAR jest organizowany na przemian przez zrzeszonych członków z całego świata, a tegorocznym gospodarzem jest polskie stowarzyszenie TOPR – Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, obchodzące w tym roku również 110-lecie swojej działalności.

W tym roku głównym tematem konferencji jest praca zespołowa i ocena ryzyka. Na konferencji spotkają się organizacje z całego świata, bezpośrednio prowadzące działania w górach i różnego rodzaju podmioty wspierające służby ratownicze.

ŚWIAT HOTELI: sierpień – wrzesień 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Kongres podzielony jest na sekcje tematyczne: ratownictwo naziemne, ratownictwo z powietrza, lawinowe, medyczne, etc. Na kongresie pojawi się również temat ratowniczych psów lawinowych.
Na kongresie pojawiają się producenci sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie, m.in. po raz pierwszy pojawią się producenci z trzema wiodącymi śmigłowcami w ratownictwie górskim. Organizatorzy spodziewają się ok. 450 gości z całego świata.

– Kongres ze względu na swoją złożoność tematyczną, międzynarodowy charakter, różnorodność wydarzeń organizowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, wymagające sprawnej organizacji, elastyczności i doświadczenia. Jesteśmy dumni, że TOPR wybrał Nosalowy Dwór Resort & SPA na miejsce tej najważniejszej konferencji ratownictwa górskiego – mówi Wojciech Budzowski, dyrektor generalny Nosalowy Dwór Resort & SPA.

Konferencja ma charakter zamknięty tylko dla zarejestrowanych uczestników.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.