Papryczki z Księgi Guinnessa w Makro

Udostępnij nas na:
W Makro Polska znaleźć można szeroki wybór świeżych papryczek chili o różnych poziomach pikantności – od jalapeno, przez cayenne, habanero, Bird’s Eye (piri piri) i Naga Jolokia po nowości – Carolina Reaper i Trinidad Scorpion. Trzy ostatnie odmiany zostały wyróżnione jako najostrzejsze papryki chili na świecie w Księdze Rekordów Guinnessa z odpowiednio 2007, 2011 i 2012 roku.

Produkty mają szeroki wachlarz zastosowań – można je marynować, podawać jako dodatek do dań czy przygotowywać z nich sosy i salsy. Sprawdzą się w lokalach serwujących różne, nie tylko egzotyczne kuchnie, pomogą urozmaicić menu oraz zadowolić gości, którym zależy zarówno na ostrości, jak i na charakterystycznym smaku potraw nadawanym przez określone rodzaje papryk.

Papryczki swoją ostrość zawdzięczają związkowi zwanemu kapsaicyną, który oddziałuje na receptory bólowe wywołując uczucie pieczenia i ostrości. Kapsaicyna wspomaga trawienie i może być pomocna przy dietach odchudzających. Ostrość poszczególnych papryk można ocenić na podstawie scali Scoville’a, która określa ilość kapsaicyny w produkcie. Najostrzejsza w ofercie Carolina Reaper ma zawartość ponad 1,5 mln jednostek, Trinidad Scorpion – ponad 1,4 mln jednostek, a dla porównania jalapeno (najmniej pikantna z papryczek) – 3500 jednostek.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.