Port w Sztynorcie ma nowego właściciela

Udostępnij nas na:
W dniu 21 grudnia 2018 roku w siedzibie Sądu Rejonowego w Giżycku odbyła się licytacja komornicza działki o powierzchni prawie 52 ha, zlokalizowanej nad Jeziorem Sztynorckim. Znajduje się na niej legendarny port wraz całym kompleksem noclegowo-gastronomicznym. Nowy właściciel – który chce jeszcze pozostać anonimowy – nie zdradza konkretnych planów, jednak wiadomo, że ma wizję rozwoju miejsca.

O kłopotach finansowych właściciela wiadomo było od kilku lat. Właściciel – spółka Alterco wraz ze spółkami powiązanymi kapitałowo, które były operatorami Sztynortu, były do tego stopnia zadłużone, że w hipotece działki w Sztynorcie wpisanych było wielu wierzycieli. Pierwsza licytacja komornicza miała się odbyć w 2014 roku, lecz została w ostatniej chwili z niejasnych powodów anulowana. W międzyczasie ówczesny Marszałek województwa jak i władze Węgorzewa snuły  plany rozwoju tego miejsca.

ŚWIAT HOTELI
LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Spółki Alterco, jak i Tiga, która była operatorem Sztynortu ogłaszały wielokrotnie o zaawansowanych negocjacjach z potencjalnymi inwestorami, co nie doszło do skutku. Po latach kryzysu, doniesień medialnych, zapewnień spółki odnośnie zmian w Sztynorcie, majątek został 21 grudnia zlicytowany i kupiony przez zupełnie nowych właścicieli

Co zrobi z całym terenem nowy nabywca? Jeszcze nie wiadomo, choć na pewno miejsce odzyska blask i stanie się nowym modnym miejscem na Mazurach. Sztynort ma być przyjazny zarówno żeglarzom, jak i osobom chcącym odpocząć  nad jeziorem w komfortowych warunkach i w zgodzie z naturą.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.