Puro Hotels z nowym inwestorem

Udostępnij nas na:
Spółka Puro Hotell Holding AS z siedzibą w Norwegii oraz spółka Family Investments 3 z siedzibą w Gdańsku zdecydowały się połączyć siły i wspólnie inwestować w branży usług hotelarskich.

Spółka Puro Hotell Holding AS wyemituje nowe udziały, które zostaną zakupione przez spółkę Family Investments 3. Po dokonaniu transakcji spółka Family Investments 3 będzie w posiadaniu 30 proc. udziałów norweskiego holdingu. Strony ustaliły, że będą wspólnie decydować o rozwoju sieci i pracować nad umacnianiem marki Puro na rynku usług hotelowych. Strony uzgodniły także, że Marek Piechocki zostanie członkiem rady nadzorczej Puro Hotell Holding AS.

Marek Piechocki jest prezesem zarządu w grupie LPP i przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Family Investments 3. LPP jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma od ponad 25 lat konsekwentnie prowadzi działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na rynku odzieżowym. LPP SA zarządza pięcioma markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay i prowadzi działalność na 21 rynkach w Europie, Azji i Afryce.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO HOTELARZY
> link do aktualnego numeru <

Puro Hotell Holding AS jest właścicielem sieci hoteli Puro w Polsce. Spółka jest deweloperem, właścicielem i operatorem hoteli działających pod tą marką. W chwili obecnej w portfolio Puro znajduje się pięć hoteli o łącznej liczbie 815 pokoi. Sieć dynamicznie się rozwija, w 2019 roku otwarte zostaną dwa nowe hotele – w Warszawie i w Łodzi. W przygotowaniu są obecnie inwestycje w Katowicach i kolejna w Warszawie. Sieć planuje dalszą ekspansję.