Rusza budowa nowej przestrzeni gastronomicznej we Wrocławiu

Udostępnij nas na:
20 sierpnia ruszają wstępne prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy Concordia Hub we Wrocławiu. Projekt obejmuje rewitalizację istniejącej kamienicy pod adresem Wyspa Słodowa 7 z rozbudową o nową część. Inwestycję prowadzi spółka Pro Design, która wygrała w przetargu ogłoszonym przez gminę Wrocław. W ramach obiektu powstanie m.in. otwartym koncept gastronomiczny z różnorodnymi małymi lokalami. Otwarcie Concordii Hub planowane jest w pierwszym kwartale 2020 roku.

Konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej wygrało holenderskie biuro MVRDV, którego pierwsza realizacja w Polsce – biurowiec Bałtyk w Poznaniu została nagrodzona już kilkoma nagrodami architektonicznymi m.in. Bryłą Roku. Prace będą prowadzone w kooperacji z wrocławskim biurem architektonicznym Q2.

Generalnym wykonawcą wyłonionym w przetargu została firma Demiurg. W ciągu najbliższych dni ruszają wstępne prace przygotowawcze do inwestycji, równolegle prowadzone będą prace archeologiczne, a teren na czas budowy zostanie ogrodzony. Inwestor prowadzi konsultacje z architektem miejskim i konserwatorem zabytków.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Miejsce integrujące i aktywizujące lokalną społeczność

Zgodnie z przedstawioną koncepcją Concordia Hub będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia z inkubatorem dla młodych firm, start-upów i przestrzenią co-workingową oraz otwartym konceptem gastronomicznym z różnorodnymi małymi lokalami na parterze budynku.

Planując program działań we Wrocławiu, Pro Design wykorzysta swoje doświadczenie z prowadzenia Concordii Design – centrum designu w Poznaniu, ale nie będzie to przeniesienie modelu funkcjonowania poznańskiego centrum na działanie Wyspy Słodowej.

Zaproponowany profil działania uwzględnia wyjątkowe umiejscowienie Wyspy Słodowej 7 i jej znaczenie dla mieszkańców oraz założenia strategii Miasta Wrocławia. Concordia Hub będzie prowadziła działania prospołeczne, partycypacyjne oraz integracyjne o otwartym charakterze wpisując się w hasło „Wrocław. Miasto spotkań”. Zbuduje program działań kulturalnych w oparciu i we współpracy z działającymi w mieście festiwalami i stowarzyszeniami.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.