Skuteczne czyszczenie tłustych powierzchni – radzi Clinex

Udostępnij nas na:
Tłuszcz to niewątpliwie jedno z najtrudniejszych zabrudzeń, a jego pozbycie się wymaga stosowania profesjonalnych, sprawdzonych środków. Uporczywe plamy pojawiają się w każdym lokalu niezależnie od wielkości prowadzonej działalności. W tym przypadku szczególnie istotna jest regularność – walkę z odtłuszczaniem należy podjąć, jak najszybciej. Jak pozbyć się tłustych zabrudzeń ze wszystkich typów powierzchni?

Jeśli stosujesz oleje, lub inne tłuszcze, co w kuchni jest prawie nieuniknione, trzeba liczyć się także z tym, że pojawią się tłuste plamy na ścianach. Podczas gotowania oleje osadzają się na ścianach i urządzeniach. Wtedy najlepiej skorzystać z profesjonalnego środka, np. Clinex 4Dirt.

Poza ścianami tłuste plamy pojawiają się często na meblach i sprzęcie. Olej będzie wyczuwalny w dotyku a dodatkowo wnikają w powierzchnie, co wywołuje nieprzyjemny zapach. Takie warunki nie spełniają podstawowych zasad higieny pracy. Usunięcie długotrwałego osadu jest w zasadzie niemożliwe przy użyciu tradycyjnych środków czystości. O ile w domowych warunkach może sprawdzić się kwasek cytrynowy i ocet, to w kuchni profesjonalnej na pewno nie dadzą sobie rady. Co więcej zabrudzeniu ulegają powierzchnie wykonane z różnych materiałów, dlatego trzeba dodatkowo zadbać, by środek czyszczący ich nie uszkodził i zagwarantował bezpieczeństwo.

Do bieżącego czyszczenia najlepiej sprawdzi się preparat w formie spryskiwacza, np. Clinex Fast Gast, który cechuje się wyjątkową formułą pozwalającą na usuwanie trudnych i uporczywych zabrudzeń bez smug i zacieków. Dodatkowo można dowolnie dozować preparat i nanosić go bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Usuwa też tłuszcz z urządzeń wykonanych ze stali nierdzewnej.

Jednak nie wszystkie zabrudzenia uda się wyczyścić z pomocą spryskiwacza. Wtedy najlepiej użyć koncentratów, np. Clinex 4Dirt, który należy rozcieńczyć z wodą w proporcji od 50 do 100 ml/10l. Świetnie sprawdzi się także przy czyszczeniu powierzchni wodoodpornych. Rozpuszcza nawet długo zalegające plamy olejowo-tłuszczowe. Sprawdzi się też przy myciu urządzeń i maszyn.

Jeśli decydujemy się na czyszczenie mechaniczne, środkiem, który idealnie będzie współgrał z tego rodzaju porządkami jest Clinex M9 Strong, stworzony specjalnie dla tego rodzaju czyszczenia. Po rozcieńczeniu z wodą wystarczy przelać go do pojemnika w urządzeniu myjącym.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – SIERPIEŃ-WRZESIEŃ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione