Starbucks świętuje 10 urodziny w Polsce

Udostępnij nas na:
Jedna z najpopularniejszych marek kawowych właśnie obchodzi swój jubileusz, dziękując gościom za wspólnie spędzone lata. Z tej okazji znana Starbucks przygotował dla swoich fanów coś specjalnego – konkurs, w którym do wygrania jest 10 tumblerów z limitowanej edycji, oraz dodatkowo 10 tysięcy kubków do rozdania. Więcej o podsumowaniu 10 lat obecności w Polsce, w wywiadzie, który ukazał się w najnowszym wydaniu naszego czasopisma Sweets & Coffee (link poniżej).

Historia Starbucks Coffee Company zaczęła się w 1971 roku w Pike Place Market w Seattle i od samego początku związana jest z takimi wartościami, jak pasja do kawy, otwartość na wszystkich i troska o środowisko. To właśnie dzięki nim w kawiarniach Starbucks zawsze panuje ciepła atmosfera, dzięki której goście mogą doświadczyć tzw. Starbucks experience.

Marka, od 10 lat obecna jest również w Polsce, gdzie otwarcie pierwszej kawiarni miało miejsce 8 kwietnia 2009 roku na ulicy Nowy Świat 62 w Warszawie. Obecnie natomiast Starbucks posiada łącznie 71 kawiarni w największych polskich miastach (m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu) i nadal nie przestaje się rozwijać.

– W ciągu ostatnich 10 lat Starbucks odnalazł stałe miejsce w sercach tysięcy Polaków. Jesteśmy obok nich i razem z nimi w trakcie najważniejszych wydarzeń ich życia, jako trzecie miejsce między pracą a domem. To dla nas niezwykle ważne, dlatego też nie przestajemy się rozwijać i planujemy kolejne otwarcia w Polsce – mówi Adam Mularuk, prezydent marki Starbucks CE w firmie AmRest Coffee.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <
10 tysięcy kubków Starbucks!

Z okazji swoich 10. urodzin w Polsce, marka przygotowała dla swoich fanów konkurs prowadzony za pośrednictwem kanałów społecznościowych, w którym do zdobycia jest 10  unikalnych tumblerów z limitowanej, złotej edycji z grawerem „10 lat Starbucks w Polsce”. Jednak to nie koniec niespodzianek! 17 maja Starbucks w całej Polsce rozda swoim gościom za darmo aż 10 tysięcy kubków wielorazowego użytku (ang. reusable cups). W ten sposób marka ma zamiar podziękować Polakom za 10 spędzonych wspólnie lat. Jest to również część prowadzonej w Polsce od 10 lat i cieszącej się coraz większą popularnością akcji „Bring Your Own Tumbler”, która szerzy proekologiczne praktyki wśród gości kawiarni, zachęcając ich do ograniczenia zużycia jednorazowych kubków. W ramach akcji, każdy gość kawiarni Starbucks, który zdecyduje się na zakup dowolnego napoju we własnym kubku, otrzymuje zniżkę 1 zł.

– 10. urodziny Starbucks w Polsce to dla nas wyjątkowa okazja, dlatego postanowiliśmy ją uczcić wspólnie z naszymi gośćmi – mówi Katarzyna Pijanowska, brand manager Starbucks w Polsce. – Wręczając im 10 tysięcy reusable cups, chcemy powiedzieć: „Dziękujemy za wspólnie spędzony czas”. 

Starbucks dla środowiska

Starbucks od lat angażuje się w działania na rzecz środowiska. W 2018 roku marka jako pierwsza w branży zadeklarowała wycofanie z kawiarni do 2020 roku plastikowych słomek. Firma jest też założycielem oraz członkiem Konsorcjum NextGen Cup (wraz z McDonald’s, OpenIDEO oraz Closed Loop Partneres), będącego organizatorem projektu NextGen Cup Challenge, którego celem jest opracowanie nowego rodzaju kubka papierowego, całkowicie zdatnego do recyklingu. Partnerami wspierającymi inicjatywę są marki The Coca-Cola Company, Yum!, Nestlé oraz Wendy. Starbucks jest przekonany, że opracowane rozwiązanie pozytywnie przyczyni się do rozwiązania problemu wysokiego zużycia plastiku. Zwycięski projekt będzie dostępny dla całej branży.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.