Święto wina i oliwy w stolicy

Udostępnij artykuł
Centrum Konferencyjno-Targowe przy ul. Marsa 56 c już 26 października otworzy drzwi przed różnorodnym światem wina, oliwy i ich gośćmi. Po raz czwarty profesjonaliści i miłośnicy wina spotkają się w stolicy na Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival.

Targi to standardowo już obecność i tych znaczących, będących od kilku pokoleń na rynku, winnych rodzin i producentów rozpoczynających swą biznesową podróż. Bez wątpienia ta różnorodność jest zawsze dla uczestników Wine Expo Poland gwarancją bogactwa i nowości smaków. Dodatkowo sommelierzy, wspaniali przewodnicy po winnicach, stawiając na edukację na najwyższym poziomie, poprowadzą seminaria i degustacje. Dlatego już teraz warto zaplanować czas, by lepiej poznać wina chorwackie, czy te z Południowej Afryki.

Czy w tej branży się przelewa?

O to zostaną zapytani eksperci. Po raz pierwszy targi otworzy debata, podczas której specjaliści reprezentujący różne sektory branży winiarskiej będą rozmawiać na temat sytuacji polskiego rynku wina, jego problemach, szansach na rozwój dostrzeganych z perspektywy polskich producentów, importerów, czy konsumentów. Debata to także okazja, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Polacy chętniej uczą się o winie, kończąc nawet specjalistyczne studia. Czy to rynek wskazał uczelniom wyższym potrzebę edukacyjną, czy też coraz bardziej powszechne w naszych domach, nadal trochę elitarne wino, dostępna wiedza spowodowały, że jako konsumenci chcemy wiedzieć jeszcze więcej.

Ile wina w winie?

Łódzkie Laboratorium Autentykacji Win umie odpowiedzieć na to pytanie. Polscy naukowcy wykorzystują nowoczesne metody badawcze do tego, aby sprawdzić, czy wino nie jest zafałszowane. Podczas debaty dowiemy się, czy wino ma swoje linie papilarne i jakie korzyści z zaawansowanych badań laboratoryjnych mają polscy producenci i konsumenci.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – WRZESIEŃ 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Branża winiarska kołem zamachowym eko-trendów?

Produkcja wina, tak samo jak każdy inny proces produkcyjny, to także wpływ na środowisko. Z jednej strony: uprawy z konsekwencjami stosowania specyficznych technik i technologii, produkcja odpadów i wpływ na ekosystemy – i niekoniecznie tylko negatywny. Z drugiej – niezwykle ciekawa kultura produkowania i spożywania wina, szansa na slow life i zmianę postaw konsumentów. Jak branża winiarska może wesprzeć i praktykować circular economy i ochronę bioróżnorodności? I czy wykorzysta szansę, by być kołem zamachowym eko-trendów? Odpowiedzi na te pytania padną podczas debaty.

Winna europejska czołówka na wyciągniecie ręki 

Targom tradycyjnie towarzyszy także Wine Expo Poland Awards, czyli międzynarodowy konkurs dla producentów i dystrybutorów chcących zaprezentować wina zarówno dostępne już w Polsce, jak i te jeszcze nieznane. To co wyróżnia konkurs na tle pozostałych i sprawia, że jego wyniki są najbardziej wiarygodne dla rynku, to zaangażowanie i ocena dwóch grup jurorów – profesjonalnej i amatorskiej. Werdykt, który zapadł 12 października br., oficjalnie zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali 26 października.

Warsaw Oil Festival

To istotna część spotkań targowych i prezentacja wyjątkowych produktów branży olejarskiej z różnych zakątków świata. Będzie je można bliżej poznać, degustować, nauczyć się stosować w codziennym zdrowym życiu.

Bądź tu i #Bądź_Winny!

Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival to propozycja na wyjątkowe spędzenie październikowego weekendu. Aktualna wiedza, nowa baza zawodowych kontaktów, ale przede wszystkim przyjemność degustacji, rozmów ze specjalistami uczynią ten czas  atrakcyjnym i niezapomnianym.

Targi odbywają się w godzinach 11-19.00. Jednodniowa opłata w wysokości 35 zł/os. obejmuje nie tylko bilet wstępu, ale także darmową nielimitowaną degustację prezentowanych win. Na wydarzenia towarzyszące targom obowiązuje rejestracja TUTAJ.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 24.10.2018
Aktualizacja: 24.10.2018