Tetra Pak wprowadza nowe opakowanie na kolejne rynki

Udostępnij nas na:
Innowacyjna kostka Tetra Classic® Aseptic 65 ml należy do linii produktów Tetra Classic Aseptic. Pozwala na zoptymalizowane układanie towaru, bardziej wydajną dystrybucję, a wszystko to przy zachowaniu funkcjonalności i estetyki opakowania.

Sześć 65 mililitrowych opakowań łączy się w prostopadłościan, który pozwala na wydajnie rozwiązania w dystrybucji oraz przechowaniu, co jest kluczowe między innymi z perspektywy sieci handlowych, ceniących jak najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni transportowej i półkowej. Rozwiązanie, jakim jest ułożenie kilku opakowań w całość, pozwala zaoszczędzić miejsce w transporcie i umieścić aż 9 600 opakowań produktu na jednej palecie. W porównaniu do tradycyjnych opakowań, nowość od Tetra Pak pozwala na użycie mniejszej ilości surowca (aż do 28 proc. mniej w porównaniu do analogicznych rozwiązań opakowaniowych) oraz zaoszczędzenie do 40 proc. miejsca w transporcie. Wiążą się z tym korzyści dla środowiska, w tym mniejsza emisja CO2 do atmosfery.

Tetra Classic® Aseptic 65 ml zachowuje też wszystkie właściwości pozostałych opakowań Tetra Pak. Przede wszystkim jest uniwersalne. Pozwala na bezpieczne przechowanie produktów mlecznych, soków i innych płynnych produktów spożywczych. Zachowują one świeżość bez zastosowania konserwantów, są także chronione przed wpływem światła i tlenu, dzięki czemu nie tracą cennych wartości odżywczych. Mogą też w łatwy sposób zostać poddane całkowitemu recyclingowi. Dodatkowo opakowanie pozwala na kreatywne rozwiązana brandingowe.

Korzyści z wprowadzenia produktu wymienia Aleksandra Jędrzejewska, dyrektor marketingu Tetra Pak: – Nowe opakowanie zapewni profity nie tylko konsumentom, ale też sieciom sklepów. W przypadku tych ostatnich możemy mówić o bezpośrednich oszczędnościach, które będzie można odczuć zarówno w transporcie, jak i w zagospodarowaniu przestrzeni na półkach. Dzięki niezawodnej ochronie żywności, minimalnemu zużyciu materiałów i dużej wydajności w dystrybucji, opakowanie Tetra Classic Aseptic 65ml stanowi idealną odpowiedź na zapotrzebowania rynku przy zachowaniu dbałości o środowisko.

Badania na rynku azjatyckim, gdzie opakowanie jest z powodzeniem stosowane od grudnia 2018 roku, wykazują, że konsumenci oceniają je bardzo pozytywnie.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.