Trudne zabrudzenia kuchenne – jak się ich pozbyć?

Udostępnij nas na:
Komfort i zadowolenie gościa powinny być stawiane na pierwszym miejscu w lokalu gastronomicznym. Poza smacznym jedzeniem i dobrą obsługą, należy dołożyć wszelkich starań, aby konsumenci odczuwali także komfort związany z czystością. To numer jeden przede wszystkim w kuchni.

Już nie raz radziliśmy, że najlepszym sposobem jest regularność i dobranie odpowiednich metod mycia w pomieszczeniach kuchennych. Możemy wyróżnić:

  • Mycie ręczne stosowane najczęściej do usuwania zanieczyszczeń z naczyń stołowych i sprzętu kuchennego, pojemników GN czy urządzeń kuchennych. Mycie to wykonywane jest przy użyciu zmywaków lub szczotek, przy użyciu wody i środków czyszczących. 
  • Mycie mechaniczne wykonywane z pomocą urządzeń mechanicznych (np. zmywarki). Mycie pianowe polega na nanoszeniu preparatu w postaci piany na mytą powierzchnię. Po odczekaniu odpowiedniego czasu preparat jest spłukiwany strumieniem bieżącej wody. Metoda ta bardzo dobrze sprawdza się podczas mycia pionowych powierzchni w kuchni np. ścian ze względu na dłuższy kontakt czyszczonych elementów z preparatem. 
  • Mycie ciśnieniowe to proces polegający na natryskiwaniu preparatu pod ciśnieniem na czyszczoną powierzchnię. W myciu tym siła detergentu wspierana jest ciśnieniem, z jakim go dozujemy na powierzchnię. Metoda ta jest najczęściej stosowana do mycia elementów o większej powierzchni, takich jak: posadzki, ściany czy drzwi.
Jakie środki są najlepsze do trudnych zabrudzeń?

Jednymi z najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń są te tłuszczowo-olejowe, dlatego w walce z nimi najlepiej skorzystać z profesjonalnych środków czystości. Poradzi sobie z nimi z pewnością Clinex Fast Gast, który ma zdolność emulgowania tłuszczu, rozpuszczania uporczywych zabrudzeń, np. przypalonych resztek. Sprawdzi się zarówno w myciu ręcznym, jak i pianowym. Jeśli jednak zależy nam na doczyszczeniu większej powierzchni z pomocą mycia pianowego i ciśnieniowego warto skorzystać z preparatu w formie koncentratu, np. Clinex 4 Dirt oraz Clinex 4 Dirt Foam.

Uporczywe zabrudzenia piekarnika i grilla?

Z pomocą nadchodzi Clinex Grill. To preparat o bardzo silnym działaniu, który bez problemu usuwa zapieczony tłuszcz i brud z powierzchni odpornych na alkalia. Dzięki niemu bez trudu doczyścimy grill, rożen, piekarnik, ruszt czy płyty grzewcze oraz kuchenki gazowe. Jeśli używacie w swojej kuchni pieca konwekcyjno-parowego także należy zadbać o jego szczególną czystość. Sprawdzi się tutaj doskonale Clinex Smog, stworzony z myślą o właśnie takich piecach czy wędzarniach. Doskonale wyeliminuje brud, zapieczony tłuszcz oraz zadymienia.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.