Warimpex kupuje obiekt w Darmstadt

Udostępnij nas na:
Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG poinformowała o zakupie obiektu hotelowego w niemieckim mieście Darmstadt. Transakcja została zamknięta 24 kwietnia br. Strony ustaliły o niepodawaniu ceny sprzedaży do publicznej wiadomości. Spółka planuje ponowne otwarcie zamkniętego obecnie trzygwiazdkowego hotelu konferencyjnego w III kwartale 2019 roku, po dokonaniu rewitalizacji i przebudowy, tworząc obiekt pod nową marką. Działka, na której stoi hotel, posiada rezerwowy teren na dodatkowe powierzchnie biurowe i komercyjne o wysokim standardzie.

– Cieszymy się, że dzięki temu zakupowi ponownie pojawimy się w branży hotelarskiej w Niemczech. Darmstadt to miasto cieszące się doskonałą infrastrukturą w regionie Ren-Men, którego gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie. Rynek hotelarski jest również bardzo obiecujący, bo region odwiedza bardzo wielu gości biznesowych – w okresach targowych korzysta na niezwykle licznie odwiedzanych targach we Frankfurcie – wyjaśnia prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch.

Obiekt hotelowy

Trzygwiazdkowy hotel konferencyjny w Darmstadt został otwarty w 1988 roku, a w 2009 został poddany kompleksowemu remontowi. Przed zamknięciem w lipcu ubiegłego roku był prowadzony przez spółkę-córkę Telekomu „Commundo“, jako jeden z sześciu niemieckich hoteli konferencyjnych. Obiekt jest położony w dzielnicy Telekomu, największej dzielnicy biurowej w regionie. Darmstadt, określane mianem „miasta nauki”, w 2018 roku zostało po raz czwarty z rzędu wyróżnione przez pismo „Wirtschaftswoche“ jako miasto przyszłości nr 1 w Niemczech. Hotel posiada doskonałe połączenia z siecią komunikacji publicznej i autostradą, ma bezpośrednie połączenie autobusowe z dworcem głównym, centrum miasta i z wyższymi uczelniami oraz z lotniskiem we Frankfurcie. Do międzynarodowego portu lotniczego we Frankfurcie można stąd dojechać w 30 minut autobusem lub w 15 minut taksówką, a do dworca głównego w 25 minut pociągiem.

 

Na dzień dzisiejszy hotel ma 16 801 mkw. powierzchni użytkowej, 324 pokoje, 26 pomieszczeń konferencyjnych oraz 820 mkw. powierzchni biurowej i 217 miejsc parkingowych. W pierwszym etapie inwestycji Warimpex planuje szybkie repozycjonowanie hotelu, tak aby zapewnić ofertę lifestylową i możliwość organizacji konferencji w określonym segmencie oraz powierzchnię co-workingową. Jednocześnie Spółka rozpocznie wykorzystanie potencjału deweloperskiego nieruchomości na kolejne budynki. – Dzięki wcześniejszym projektom realizowanym w Berlinie i Monachium, dobrze znamy niemiecki rynek hoteli konferencyjnych, mamy również bogate doświadczenie w zakresie projektów łączących segment biurowy z hotelowym. Dzięki temu możemy optymalnie wykorzystać specyfikę tej lokalizacji – mówi Jurkowitsch.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.