Wystartowała pierwsza kawiarnia the White Bear Coffee

Udostępnij nas na:
Nową na rynku markę stworzyły dwie firmy: Koku Sushi i Mobilny Barista.
Pierwszy punkt sieci zaprosił gości 3 lipca punktualnie o 7.30. Koneserzy kawy pojawili się przy ul. Sienkiewicza 6 w Białymstoku zaraz po otwarciu.

Niemal wszyscy, którzy tam zawitali wychodzili z paczką firmowej kawy, kupionej do domu.

– To dobry znak – mówi Marcin Zalewski, jeden z założycieli nowej sieci, choć nie jest przesądny. – Oznacza to po prostu, że dajemy dobrą kawę.

Sam nie ma co do tego wątpliwości, jako twórca marki Mobilny Barista, doskonale wie, jakie ziarna wybierać i jak je przygotowywać. „Czarna” parzona w the White Bear Coffee pochodzi wprost z palarni, która otwarta została w Białymstoku w maju, specjalnie na potrzeby sieci. Przez dwa miesiące przygotowywano tam autorskie mieszaki, które teraz serwowane są w nowym lokalu.

– Kiedy wchodzi się do kawiarni, gdzie podawany jest napar ze świeżo palonych ziaren, zapach jest niesamowity – mówi Marcin Zalewski. – W naszych lokalach serwować będziemy specjalnie skomponowane mieszanki najwyższej jakości, stworzone tylko i wyłącznie na potrzeby sieci. Na początku proponujemy brazylijską odmianę z Guaxupe oraz honduraski San Marcos. Parzymy „czarną” różnymi metodami, m.in. w ekspresie ciśnieniowym lub przelewowym (klientom posmakowała na przykład kawa nazwana Szybki Przelew). Mamy też dużą ofertę kaw deserowych, np. z solonym karmelem i popcornem lub z miniaturowymi donatami.

Kawa to dla wielu Polaków symbol miłego poranka. Ponad 50 proc. wypija „na dzień dobry” filiżankę aromatycznego naparu. Dlatego nowa kawiarnia zaczyna pracę już o 7.30 . Poza „czarną” czy „białą” można zamówić w niej śniadanie, a więc kanapki, granole, ciasta, świeżo wyciskane soki. Wszystko z produktów najwyższej jakości. Na wynos można sobie zakupić paczkę ulubionych firmowych ziaren. Bariści doradzą jaką kawę dobrać do poszczególnych metod parzenia oraz urządzeń, w których będzie przygotowywana.

Kawiarnia przy Sienkiewicza to pierwszy testowy punkt – lokal matka. W założeniu Białe Niedźwiedzie mają być siecią kawiarni franczyzowych. Jej twórcy – dwie rozpoznawalne na ryku gastronomicznym marki pochodzące z Białegostoku – Koku Sushi i Mobilny Barista, dają sobie cztery miesiące na wypracowanie ostatecznej struktury i procedur oraz wyeliminowanie błędów.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <

– Włożyliśmy do wspólnego kociołka całą naszą wiedzę i doświadczenie. Mobilny Barista jest ekspertem w dziedzinie kawy, my mamy duże rozeznanie rynku, stworzyliśmy dobrze działającą sieć sushi barów, wiemy jak utrzymać wysokie standardy i powtarzalność – mówi Urszula Olechno, współwłaścicielka the White Bear Coffee  i założycielka Koku Sushi. – Planujemy działać kompleksowo. Poza sprzedażą kawy, będziemy prowadzić szkolenia dla baristów. Zamierzamy też zająć się dystrybucją urządzeń do wyposażenia kawiarni i restauracji. Mamy własny show room, w którym prezentujemy kawiarskie akcesoria potrzebne do otwarcia lokalu: młynki do kawy, ekspresy. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, a co za tym idzie – niższy wkład początkowy na otwarcie kawiarni.

Model biznesowy skierowany jest do przedsiębiorców chcących uruchomić lokal w miastach miast liczących od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców.
– Uważamy, że istnieje duża nisza w tym właśnie segmencie rynku, a zamiłowanie do dobrej kawy nie jest tam inne niż w wielkich aglomeracjach – dodaje Urszula Olechno.
Kolejny lokal Białych Niedźwiedzi powinien pojawić się na mapie Polski nie później niż za pół roku. Zgłaszają się już zainteresowani współpracą inwestorzy.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.