Kiedy zostaną otwarte restauracje? Minister Emilewicz podaje wstępny termin

Kończymy przygotowywać protokoły bezpieczeństwa. Jesteśmy z tą branżą w stałym kontakcie. Dyskutujemy nad tym, żeby w podobnym czasie, co do fryzjera, móc pójść też do restauracji – powiedziała w sobotę, 9 maja, na antenie RMF FM, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, wspominając o kolejnym etapie odmrażania gospodarki planowanym na połowę maja.

Przypomnijmy, że na początku maja, stacja ta podała informację, że rząd ma w planach uruchomienie lokali gastronomicznych od 18 maja, jednak z pewnymi ograniczeniami.

W pierwszej kolejności gości ponownie mogłyby zaprosić tylko te lokale, które posiadają ogródki. Wymagane byłoby zachowanie dystansu dwóch metrów miedzy stolikami, ale nie byłoby obowiązku noszenia maseczek i rękawiczek ani badania temperatury. Kolejny wymóg to posiadanie obsługi kelnerskiej. Nie ma opcji składania zamówień przy barze, co wyklucza z działalności również lokale samoobsługowe.

Na szersze otwarcie barów i restauracji trzeba będzie poczekać kolejne tygodnie. Taki na razie jest plan rządu. Rozwój sytuacji związanej z koronawirusem może to zmienić. W najbliższych dniach można się jednak spodziewać lawiny wniosków do urzędów miejskich z prośbami o zezwolenie na otwarcie ogródka – podaje RMF FM.

Przypomnijmy, że od 4 maja ponownie otwarte są m.in. hotele i galerie handlowe. Działania te zostały podjęte w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki. Powtórne zaproszenie gości przez restauracje przewidziano na trzeci.

Pewnie osób przy stolikach w restauracji, będzie musiało być nieco mniej niż przed pandemią. Zdajemy sobie sprawę, jakie to ważne i także te usługi chcemy odblokować – dodała minister Emilewicz.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – MARZEC 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.