8 mln zł za hotel Straszny Dwór

Udostępnij artykuł

Hotel został otwarty w lipcu 2009 roku. Obecnie trwa proces kategoryzacyjny –  hotel ma mieć trzy gwiazdki. Obiekt oferuje gościom 30 pokoi na 70 miejsc noclegowych, dwie sale restauracyjne na 100 oraz 50 osób. Ponadto, w budynku znajduje się kawiarnia na ok. 25 osób, klub nocny składający się z dwóch niezależnych pomieszczeń (do 80 i 100 osób), basen wraz z sauną i łaźnią, dwa pomieszczenia, które można wykorzystać na zakłady fryzjersko-kosmetyczne oraz dwa tarasy (górny i dolny). Właściciele hotelu rozważają zakup kapsuły typu "power slim" oraz zamierzają wynająć dwa pomieszczenia do prowadzenia usług dodatkowych.

Budynek hotelu jest utrzymany w stylu alpejskim. Projekt wykonała pracownia Archit-Studio z Korczyny-Krosna. Inwestor – Dorado Sp. z o.o. posiada już jeden obiekt bankietowo-konferencyjny w Krośnie, ale nie dysponuje on bazą noclegową.

Według danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w regionie tym funkcjonuje 120 skategoryzowanych obiektów hotelarskich, w tym: 86 hoteli, pięć moteli, 12 pensjonatów, sześć kempingów, pięć schronisk i trzy schroniska młodzieżowe. Obiekty te oferują około 8 tys. miejsc noclegowych. Wśród 86 hoteli największą grupę stanowią hotele trzygwiazdkowe (40) oraz dwugwiazdkowe (36). Brakuje hoteli o wysokiej kategorii, cztero- i pięciogwiazdkowych. Jedyny taki obiekt to czterogwiazdkowy hotel Ambasador w Rzeszowie.
Ponadto na terenie województwa znajduje się ok. 630 obiektów wiejskich oraz ok. 800 „innych obiektów”, w których są świadczone usługi noclegowe, w tym m.in. 55 ośrodków wypoczynkowych i 21 obiektów sanatoryjnych.

Opublikowano: 16.04.2010
Aktualizacja: 16.04.2010