AC Hotel by Marriott Kraków otwarty

Udostępnij artykuł
Hotel mieści się przy al. 3 Maja 51, w sąsiedztwie Błoń Krakowskich, Parku Jordana, a także stadionu Wisły. Inwestorem jest spółka z Grupy Portfel Inwestycyjny. Pierwszych gości przyjął 16 sierpnia.

AC Hotel by Marriott Kraków jest największym obiektem działającym pod marką w Polsce oraz Europie Środkowej. Zajmuje powierzchnię 22 tys. mkw.

Krakowski AC by Marriott posiada 300 pokoi w ośmiu kategoriach. Tarasy i balkony do nawet 40 mkw., dziewięć sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 670 mkw., wielofunkcyjną restaurację z ogródkiem, basen wraz zapleczem spa, a także centrum fitness. Dodatkowym atutem obiektu jest garaż na 110 miejsc parkingowych oraz trzy miejsca autokarowe.

Inwestorem jest spółka z Grupy Portfel Inwestycyjny działająca na rynku polskim od blisko 10 lat. W ostatnim czasie zainwestowała kilkaset milionów złotych w rozmaite projekty deweloperskie, w związku z tym obecnie tworzy grupę hotelową. Grupa Portfel Inwestycyjny powstała z inicjatywy Macieja Zientary, bankiera inwestycyjnego, a także przedsiębiorcy, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi.

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

Autorem projektu jest Biuro projektowe B2 Studio z Krakowa – głównym projektantem jest Witold Frączek pracujący od początku przy projekcie, a także podczas jego ewolucji. Projekt wnętrz powstał przy współpracy z biurem Tremend.

Za uruchomienie i zarządzanie obiektu odpowiada spółka operatorska z grupy Portfela Inwestycyjnego – Portfel Inwestycyjny Management. Projekt jest finansowany we współpracy z Santander Bank Polska.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 27.08.2021
Aktualizacja: 27.08.2021