AccorInvest nowym inwestorem strategicznym Orbisu

Udostępnij artykuł
W grudniu 2019 r. AccorInvest ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Orbis z zamiarem nabycia 100 proc. akcji spółki. Proces ten dobiegł właśnie końca i AccorInvest stał się właścicielem 98,6 proc. akcji Orbis.

Cieszymy się, że do naszej Grupy dołącza Orbis, który ma znakomite portfolio aktywów, długoletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości i hotelarstwa na kluczowych rynkach oraz zespoły profesjonalistów na co dzień pracujące w tych obszarach. Dzięki integracji z Orbisem portfolio AccorInvest obejmuje obecnie ponad 900 hoteli, tj. 135 tys. pokoi, a łączne przychody wynoszą ponad 4 mld euro. Pozwala nam to zwiększyć geograficzny zasięg działania o dynamiczne rynki europejskie, a także wzmocnić bazę naszych hoteli ekonomicznych i średniej kategorii. Jestem przekonany, że integracja przebiegnie pomyślnie i uruchomi potencjał dalszego rozwoju – powiedział John Ozinga, dyrektor generalny (CEO) spółki AccorInvest.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Transakcja jest ostatnim elementem procesu transformacji Orbisu po nabyciu przez Accor za cenę 286 mln euro części przedsiębiorstwa obejmującej działalność hotelarską prowadzoną na podstawie umów zarządzania hotelami i franczyzy, co miało miejsce w październiku 2019 r. Obecnie Orbis jest właścicielem 73 hoteli w 6 krajach i jako właściciel nieruchomości idealnie uzupełnia strukturę organizacyjną spółki AccorInvest.

W ostatnich latach Orbis dokonał zasadniczych przekształceń swojej działalności. W 2019 roku otworzyliśmy ważny rozdział w historii Grupy, stając się wyłącznie inwestorem i operatorem nieruchomości hotelowych w regionie Europy Wschodniej. Współpraca z inwestorem, który szczególnie dobrze rozumie i wspiera realizację strategii Orbisu, będzie nowym etapem w rozwoju naszej firmy. Dziś AccorInvest i Orbis zapisują pierwszą kartę wspólnej historii, która właśnie się rozpoczyna – dodał Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny (CEO) Orbis.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 13.03.2020
Aktualizacja: 16.03.2020