Airbnb i Kraków podpisują przełomowe porozumienie o współpracy

Międzynarodowa firma oferująca wynajem zakwaterowania online i władze miasta Krakowa ogłaszają podpisanie przełomowego porozumienia w sprawie wspierania odpowiedzialnej turystyki oraz wymiany sumarycznych danych, które odnoszą się do podróży i turystyki.

W ramach porozumienia Airbnb oraz władze miasta Krakowa będą wspólnie promować odpowiedzialną oraz zrównoważoną turystykę poprzez edukowanie gospodarzy i gości, jak również poprzez budowanie świadomości o Krakowie jako popularnej destynacji turystycznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Miasto Kraków stanowi również element najnowszej kampanii marketingowej Airbnb, która promuje je jako cel podróży dla niemieckich gości. Ostatnia analiza wykonana przez Airbnb pokazuje, że zainteresowanie turystyką miejską wśród użytkowników serwisu wzrasta w okresie jesiennym.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

W celu wspierania dynamicznej społeczności gospodarzy w Krakowie, Airbnb oraz władze miasta zamierzają podjąć wspólne działania w postaci np. warsztatów edukacyjnych dla gospodarzy, dostarczania wyczerpujących informacji na stronach Airbnb poświęconych odpowiedzialnej turystyce oraz wysyłania przypominających wiadomości e-mail do gospodarzy.

Gospodarze Airbnb zatrzymują do 97 groszy z każdej zarobionej złotówki, a większa cześć zysku pochodzącego z udostępniania domów i mieszkań stanowi bezpośrednie wsparcie dla lokalnej społeczności. W 2019 r. społeczność gospodarzy Airbnb wygenerowała 117 miliardów dolarów szacunkowego bezpośredniego wpływu ekonomicznego (Estimated Direct Economic Impact) w 30 krajach.[1]

Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa: Podpisany list intencyjny z Airbnb jest ważnym etapem do podjęcia wspólnych działań na rzecz zrównoważonej turystyki, tym bardziej, że wpisuje się w przygotowywany program polityki turystycznej dla Krakowa na następne lata.”

Kathrin Anselm, dyrektor generalny Airbnb w regionie DACH, CEE & Russia:
Dzięki swojemu historycznemu i malowniczemu centrum, Kraków jest dla użytkowników Airbnb jednym z najpopularniejszych miast w Europie Środkowej i Wschodniej. Dlatego mamy zaszczyt współpracować z władzami Krakowa. Chcemy wspólnie promować innowacyjne formy podróżowania oraz zapewniać miastu korzyści płynące z odpowiedzialnej turystyki.”

To porozumienie jest pierwszym tego rodzaju porozumieniem zawartym pomiędzy Airbnb a władzami miasta w Europie Środkowej i Wschodniej. Airbnb współpracuje już z ponad 500 organami samorządowymi oraz organizacjami na całym świecie aby promować turystykę, pobierać i odprowadzać podatki oraz umożliwiać współdzielenie mieszkań i domów (home sharing).

[1] Zgodnie z wynikami badań i analiz danych wewnętrznych z czerwca 2020 roku.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.