Andrzej Kleeberg dyrektorem nowo powstającego Mercure Katowice City Center

Udostępnij artykuł
Do niedawna pełnił funkcję dyrektora Sofitel Wrocław Old Town, jednak w sierpniu 2020 r. hotel zamknięto. Katowicki Mercure swoich pierwszych gości przyjmie w drugim kwartale br.

Andrzej Kleeberg w branży jest od ok. 17 lat. Pierwsze kroki w branży turystycznej stawiał pracując w małym, prywatnym hotelu w Szkocji, nad samym jeziorem Loch Ness. Z francuską siecią Accor związany od ponad 12 lat. Zaczynał w hotelu Ibis Poznań Centrum, później przenosząc się z powrotem do Szkocji, gdzie podjął pracę w Novotelu Edinburgh Centre. Po paru latach powrócił do kraju, gdzie swoje zawodowe szlify kontynuował w Novotelu Poznań Centrum, a następnie w legendarnym Sofitel Grand Sopot. Od maja 2016 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Sofitel Wroclaw Old Town, jednak w grudniu 2018 roku przejął stery jako dyrektor generalny. Jest absolwentem zeszłorocznej edycji prestiżowego programu International Hospitality Management Program.

Swój wolny czas poświęca głównie rodzinie, czyli swojej córce i dwóm synom. Kocha podróżować i odkrywać nowe miejsca. W przeszłości odbył roczną podróż po Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Uwielbia gotować i pasjonuje się fotografią.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

Mercure Katowice City Center zlokalizowany jest przy ulicy Młyńskiej, obok Galerii Katowickiej. Zaoferuje 268 pokoi, restaurację Winestone, zaplecze konferencyjne, centrum fitness oraz parking podziemny. Inwestorem, którego zarządzanie powierzono Grupie Orbis/Accor, jest UBM Development – wiodący europejski deweloper hoteli.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.