Aries Hotel & Spa Wisła ogłasza konkurs z 66-letnią historią w tle

Udostępnij artykuł
Historia budynku, w którym obecnie mieści się czterogwiazdkowy Aries Hotel & Spa Wisła sięga lat 50-tych. Dokładnie w 1952 roku PTTK uruchomiło w nim schronisko. Z okazji 66 lat powstania Domu Turysty, hotel zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest m.in.: dwu dniowy pobyt z kolacją w Restauracji Polka Magdy Gessler.
Znacie Dom Turysty?

Z okazji 66 lat od powstania schroniska PTTK Dom Turysty, Aries Hotel & Spa Wisła zaprasza do wzięcia udziału w nietuzinkowym konkursie oraz wspólnej zabawy. Zadanie jest niczym powrót do przeszłości. W komentarzu pod postem konkursowym dostępnym na oficjalnym fanpage marki – https://www.facebook.com/AriesWisla hotel zachęca do podzielenia się swoją historią z pobytu w dawnym Domu Turysty w Wiśle.

Nie będziemy ukrywać, że najbardziej liczymy na stare zdjęcia, najlepiej z pierwszych lat działalności schroniska. Czekamy również na ciekawe historie i anegdoty odpowiada Paweł Skoczylas, dyrektor Aries Hotel & Spa Wisła.

Na zwycięzców konkursu czekają aż 3 nagrody. Pierwsze miejsce to 2 dniowy pobyt w Aries Hotel & Spa Wisła z zaproszeniem na kolację w Restauracji Polka Magdy Gessler. Konkurs ruszył 22 listopada i potrwa do 19 grudnia.

Z informacji dostępnych w sieci przeczytamy, że Domem Turysty był popularnym miejscem, szczególnie dla turystyki zorganizowanej, choć przyjmował również gości indywidualnych. W 1966 roku obiekt zwyciężył w ogólnopolskim konkursie na najlepsze schronisko. Patrząc na stare zdjęcia i pocztówki uważamy, że przyznana nagroda była w pełni zasłużona. Niestety w kolejnych latach obiekt stopniowo podupadał. Około 2012 roku został wyłączony z eksploatacji, a w budynku rozpoczęto remont.

Ostatecznie schronisko PTTK zostało wydzierżawione firmie Platan Hotels & Resorts, która w styczniu 2020 roku otworzyła w nim Aries Hotel & Spa Wisła. Mimo licznych zmian w budynku głównym dawni Goście Domu Turysty dostrzegą stare układy korytarzy czy schodów. Z widocznych zmian byłe schronisko zyskało piękną, drewnianą oranżerię, kryty basen oraz całkowicie nowy budynek, w którym oprócz pokoi hotelowych znajduje się także SPA. 

Konkursem z okazji 66 lat powstania schroniska PTTK chcemy przypomnieć byłym jego Gościom i tym obecnym, że miejsce żyje i jest w dobrych rękach. Mamy niezwykłe szczęście tworzyć nową historię Domu Turysty w najpiękniejszym miejscu w Wiśle dodaje Ewa Kleczkowska-Malec, specjalista ds. marketingu Aries Hotel & Spa Wisła.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Nie są to słowa rzucane na wiatr. Z okien obecnego dzisiaj hotelu można podziwiać otaczające Aries góry porośnięte gęstymi lasami oraz płynącą tuż przy brzegu rzekę Wisłę, która zaledwie kilka metrów formuje się w malowniczy wodospad. Bobry i czaple to niemal codzienność obecnej przy hotelu fauny.

Aries Hotel & Spa Wisła działa od 2 lat. W 89 pokojach urządzonych w bardzo charakterystycznym dla marki Aries stylu Goście mogą w pełni wypocząć korzystając dodatkowo ze strefy SPA. W przestrzeni Wellness oprócz basenu czekają sauny, balia ruska oraz zewnętrzne jacuzzi z widokiem na las. Przy hotelu znajduje się także Restauracja Polka Magdy Gessler a serwowane w niej dania już zyskały swoje grono stałych bywalców. Obecnie szef kuchni zaprasza na menu z gęsiną w roli głównej – tylko do końca listopada.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 25.11.2021
Aktualizacja: 25.11.2021