Barbara Podwysocka na czele zespołu ds. autocertyfikacji obiektów hotelowych

Udostępnij artykuł
Dyrektor pionu bezpieczeństwa w Polskim Holdingu Hotelowym została przewodniczącą zespołu branżowego ds. autocertyfikacji hoteli i obiektów noclegowych. PHH wraz z Polską Organizacją Turystyczną w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego byli wspólnymi inicjatorami przygotowania tych certyfikatów.

Zdajemy sobie sprawę, że nadal najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów i pracowników obiektów turystycznych, dlatego wspólnie z branżą wypracowaliśmy program autocertyfikacji obiektów noclegowych i lokali gastronomicznych znajdujących się w nich. Mamy bowiem świadomość, że zaufanie to podstawa, zarówno w życiu, jak i w biznesie, jakim jest turystyka. Zapraszamy do rejestracji na stronie bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Certyfikat będzie stanowił ważny element marketingowy zarówno na rynku lokalnym, jak i zagranicznym. Będzie to również sygnał dla wszystkich zainteresowanych podróżowaniem, że właśnie w Polsce można bezpiecznie zatrzymać się w polskich obiektach. Polska to jeden z pierwszych krajów, który taki certyfikat opracował. Autocertyfikacja przygotowywana przez POT jest bezpłatna i dobrowolna. Sam certyfikat został przygotowany w taki sposób, aby służył nie tylko dużym sieciowym hotelom, ale również gospodarstwom agroturystycznym, małym pensjonatom i prywatnym hotelom. Lista autocertyfikowanych obiektów będzie dostępna na stronie bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl.

ŚWIAT HOTELI: kwiecień-maj 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Wierzę, że prace które są prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną wpłyną na poszerzenie wiedzy i zaufania naszych gości, a przede wszystkim pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach turystycznych w naszym kraju. Dzięki temu goście będą mogli dokonywać świadomych wyborów. Wspólnymi siłami uda nam się odzyskać ich zaufanie, jednocześnie dbając o zachowanie wytycznych związanych z bezpieczeństwem zarówno dla naszych gości jak i pracowników. Tylko w ten sposób możemy pokonać epidemię i wrócić do nieco zmienionej już normalności – dodała Barbara Podwysocka, dyrektor pionu bezpieczeństwa w spółce Polskiego Holdingu Hotelowego oraz przewodnicząca zespołu branżowego ds. autocertyfikacji hoteli i obiektów noclegowych.

W najbliższy piątek, o godz. 12:00 odbędzie się prowadzone przez Violettę Hamerską spotkanie online „Latarnik Hotelowy” z udziałem Barbary Podwysockiej, która po raz pierwszy jako ekspert będzie omawiała wytyczne ds. autocertyfikacji.

Barbara Podwysocka jest absolwentką SGGW oraz Politechniki Warszawskiej. Karierę w branży hotelarskiej rozpoczęła w 2003 roku w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport na stanowisku inspektora sanitarnego. W następnych latach pełniła funkcję audytora systemu bezpieczeństwa żywności, zarządzania jakością, systemów bezpieczeństwa i higieny pracy, a ponadto była wieloletnim szkoleniowcem. Obecnie Barbara Podwysocka pełni funkcję dyrektora pionu bezpieczeństwa w spółce Polskiego Holdingu Hotelowego. W grupie kapitałowej PHH znajduje się obecnie 27 obiektów, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 02.06.2020
Aktualizacja: 03.06.2020