Bon turystyczny – zmiany w ustawie

Udostępnij artykuł
Jak wynika z przyjętych w środę przez Sejm części poprawek Senatu do prezydenckiej ustawy, bon turystyczny zostanie rozszerzony na dzieci rodziców pracujących za granicą. Według szacunków, dzięki temu może skorzystać dodatkowe 150-200 tys. dzieci. Odrzucono jednak propozycję, aby bonem objąć również emerytów i rencistów.

Sejm poparł ponadto poprawkę uwzględniającą w ustawie podmioty świadczące imprezy turystyczne i usługi hotelarskie mające rachunki w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

Bon będzie miał wartość 500 zł na każde dziecko; w przypadku dzieci niepełnosprawnych – 1 tys. zł. Teraz ustawa o Polskim Bonie Turystycznym trafi do podpisu prezydenta.

Ze świadczenia będzie można skorzystać aż do marca 2022 roku. Bonem będzie można opłacić np.: pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym. 

Bon turystyczny jest pomocą dla polskich rodzin i polskiej turystyki. Jest kierowany do wszystkich rodzin z dziećmi, niezależnie od tego, jakie mają zarobki, tak jak w przypadku Programu 500 Plus – mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, i dodaje: Dajemy możliwość skorzystania z bonu do marca 2022 r. Wraz z kolejnym miesiącem uprawnienia będą nabywały rodzące się dzieci. Zakładamy, że dzieci, które urodzą się do końca 2021 r. te prawa nabędą i ich rodzice będą mogli skorzystać z bonu do marca 2022 r.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.07.2020
Aktualizacja: 16.07.2020