Certyfikat Dobrych Praktyk – więcej czasu na zgłoszenia

Udostępnij artykuł
Jeszcze do końca czerwca 2021 r., przedsiębiorcy mają szansę na zgłoszenie się do bezpłatnego programu certyfikacji obiektów turystycznych. Organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną. Dzięki otrzymanemu Certyfikatowi Dobrych Praktyk mogą potwierdzić wysoką jakość oferowanych usług i dać swoim gościom gwarancję poczucia bezpieczeństwa. Obecnie jest jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przez turystów przy wyborze miejsca wypoczynku.

Duże zainteresowanie i pozytywny odbiór społeczny bonów turystycznych świadczą o tym, że rozwiązanie to spełnia swoje zadanie. Środki przewidziane w programie są wsparciem dla polskich rodzin oraz sektora turystyki. Każdy bon wymieniony na zakwaterowanie, zwiedzanie czy inne usługi turystyczne objęte programem to pieniądze, które już przekładają się na zwiększone obroty, utrzymanie miejsc pracy i rozwój infrastruktury turystycznej. Zachęcam do rejestracji w programie Polski Bon Turystyczny i zgłaszania swoich obiektów i usług do projektu Certyfikacji Podmiotów Turystycznych. Dzięki temu turyści planując urlopy będą mogli jeszcze łatwiej odnaleźć spełniające ich oczekiwania obiekty i czuć się bezpiecznie podczas rodzinnego wypoczynku mówi sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy 

Projekt „Certyfikacja Podmiotów Turystycznych” jest dodatkową formą wsparcia dla branży turystycznej poszkodowanej przez pandemię COVID-19. Jego zadaniem jest także promocja obiektów noclegowych oraz organizatorów turystyki, którzy w trakcie realizacji programu Polski Bon Turystyczny świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie i dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Do projektu zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego, które świadczą usługi hotelarskie lub są organizatorami imprez turystycznych. Warunkiem udziału jest rejestracja w programie Polski Bon Turystyczny.

ŚWIAT HOTELI – KWIECIEŃ 2020
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Projekt opiera się na dwóch działaniach. Pierwszym z nich jest samoocena. Wszystkie podmioty turystyczne, które chcą wziąć udział w certyfikacji, powinny zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej certyfikat.pot.gov.pl. W tym etapie przedsiębiorcy samodzielnie potwierdzają stosowanie dobrych praktyk związanych. M.in. z bezpieczeństwem, higieną, udogodnieniami dla dzieci oraz współpracą z innymi podmiotami i instytucjami turystycznymi. Kolejnym etapem jest certyfikacja w formie wizyty monitoringowej i bezpośrednich spotkań z przedsiębiorcami – to działanie potrwa do końca listopada 2021 roku.

Od kwietnia do projektu zgłosiło się ponad 2000 firm i organizacji, deklarując zapewnianie usług zawartych w katalogu dobrych praktyk. Blisko 180 z nich otrzymało już Certyfikat Dobrych Praktyk potwierdzony przez Polską Organizację Turystyczną. Duże zainteresowanie przedsiębiorców skłoniło organizatorów do przedłużenia terminu zgłoszeń.

Zaproponowany przez nas projekt certyfikacji obiektów turystycznych spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem branży. Przedsiębiorcy rozumieją, że w obecnych czasach zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa swoim pracownikom i podróżnym to podstawa prowadzenia działalności. Certyfikaty pomagają rozpoznać obiekty turystyczne, które są gwarancją bezpiecznego wypoczynku i zapewniają dostęp do udogodnień dla dzieci i turystyki rodzinnej. Obserwując duże zaangażowanie podmiotów turystycznych, zdecydowaliśmy o przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do końca czerwca. Wierzymy, że ten dodatkowy czas pozwoli wszystkim chętnym na dołączenie do projektu – mówi Anna Salamończyk – Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Finalnym efektem projektu będzie stworzenie katalogu podmiotów, które uzyskały Certyfikat Dobrych Praktyk. Uczestnicy programu wyróżnieni certyfikatem są także oznaczani na mapie bezpiecznych obiektów realizujących usługi z użyciem Polskiego Bonu Turystycznego, dostępnej na stronie Polskiego Bonu Turystycznego oraz otrzymują prawo do korzystania z logo certyfikatu w celu promocji swojego obiektu i komunikacji świadczonych usług. Uzyskanie certyfikatu jest bezpłatne.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.