Dolnośląskie: dotacje dla centrów pobytowych

Udostępnij artykuł

Pozytywnie oceniono nastepujące projekty: budowa obiektu hotelowego o standardzie czterowiazdkowym w Krośnicach (Sportiv Hotel) przez spółkę SILS (całkowita wartość tego przedsięwzięcia to 9,7 mln zł, a wnioskowana kwota dotacji – 4,3 mln zł), rewitalizacja Zamku w Sobótce – dawnego probostwa Augustianów – przez firmę Erabud (wartość przedsięwzięcia to 9,6 mln zł, a wnioskowana kwota dotacji – 4,7 mln zł) oraz modernizacja i rozbudowa hotelu Cieplice w Jeleniej Górze (wartość przedsięwzięcia to 8,4 mln zł, a wnioskowana kwota dotacji – 3,4 mln zł).
Po ocenie merytorycznej odrzucono jeden projekt – restauracji zabytkowej Oficyny w miejscowości Sobótka złożony przez spółkę Hotel Sobótka Górka, która starała się o 4,7 mln zł.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 18.03.2010
Aktualizacja: 18.03.2010