Dolnośląskie: działki pod hotele bez inwestora

Udostępnij artykuł

Niezabudowana nieruchomość składa sie z sześciu działek o łącznej powierzchni ponad 27 ha. Decon Management posiada koncesją na wykonanie odwiertu na terenie działki w celu pozyskania wód geotermalnych. Nieruchomość znajduje się w bezpośredniej bliskości ośrodka narciarskiego Czarna Góra SA, który jest całorocznym kompleksem sportowo-rekreacyjnym, a jak podkreślają przedstawiciele Decon Management, jego podstawowym mankamentem jest raczkująca baza hotelowa.
Około jedną czwartą powierzchni działek pokrywa las stanowiący część większego kompleksu o powierzchni kilkunastu tysięcy hektarów. Jest to jeden z najlepszych terenów łowieckich w Polsce. Dojazd do nieruchomości odbywa sie z przyległej do niej drogi wojewódzkiej, wzdłuż której biegnie kabel telefoniczny oraz napowietrzna linia elektroenergetyczna. Istnieje możliwość podłączenia obiektów hotelarskich do sieci kanalizacji sanitarnejpołączonej z oczyszczalnia ścieków.
Okolice stanowią atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej, z jej licznymi uzdrowiskami (Lądek Zdrój, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój, Długopole Zdrój).Cena minimalna nieruchomości nie została ustalona. Firma czeka na oferty inwestorów do 26 maja 2010 roku.
Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w województwie dolnośląskim funkcjonuje obecnie 215 hoteli, w powiecie kłodzkim – 25, w gminie Bystrzyca Kłodzka, w której ulokowana jest nieruchomość Decon Management – tylko trzy (jednogwiazdkowy Piast, dwugwiazdkowy Abis i trzygwiazdkowiec – Castle).

Opublikowano: 06.04.2010
Aktualizacja: 06.04.2010