Dwie kolejne lokalizacje Biesiadowa

Udostępnij artykuł

Pizzeria w Przemyślu będzie czwartym lokalem sieci w Podkarpackiem, a w Wołominie – dziewiątym w Mazowieckiem. Sieć Biesiadowo liczy około 30 czynnych restauracji, a zapowiedziano już otwarcie ponad 15 kolejnych. Pizzerie funkcjonują w dziesięciu województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim, a w przygotowaniu są pierwsze lokale w Lubelskiem. Sieć działa w systemie franczyzowym, który firma uruchomiła pod koniec 2008 roku. Do otwarcia lokalu potrzebne jest około 50 tys. zł.
PPHU Wojtex z siedzibą w Łodzi prowadzi także nowo powstałą sieć Crazy Piramid Pizza, a w planach jest także uruchomienie lokali serwujących dania z grilla. Ponadto, jak już podawał portal Horecanet.pl, firma zamierza uruchomić lokale Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza w innych krajach. Prowadzone są rozmowy z potencjalnymi masterfranczyzobiorcami z Anglii i Rosji. Wojtex, oprócz gastronomii, zajmuje się wynajmowaniem automatów hazardowych o niskich wygranych oraz prowadzeniem hurtowni spożywczej.
Biesiadowo, z około trzydziestoma lokalami, staje sie coraz bardziej znaczącym graczem na polskim rynku pizzerii. Niekwestionowanym liderem jest Da Grasso, która prowadzi ponad 180 pizzerii. Kolejno w statystykach – przed Biesiadowem – znajdują się: Telepizza (około 110 pizzerii), Dominium i Gruby Benek (po około 60 lokali) oraz Pizza Hut (ponad 50). Mniejszymi graczami są także: Pizza Pai (17 restauracji) i Telepizzeria Tino (15).

Opublikowano: 06.04.2010
Aktualizacja: 06.04.2010