Działania IGHP związane z pandemią koronawirusa – stan na 16.03

Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z wpływem koronawirusa na branżę hotelarską i podsumowujemy bieżące działania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

1. Z sukcesem – choć nie bez przeszkód – wdrożono zdalny sposób komunikacji z członkami Izby. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie online, w którym wzięło udział ponad 120 osób z hoteli członkowskich. Przez dwie godziny od g. 12:30 Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP odpowiadał na pytania członków. A wśród ważnych dla hotelarzy tematów był ZUS i kwestia płatności składek, Booking.com, podatek od nieruchomości, kwestie pracownicze, OZZ i abonament RTV, kwestie opłat za śmieci, kwarantanna w hotelu, czy zwrot zadatków.

2. Kielce i Kraków – odbyły się dwa pierwsze wideospotkania hotelarzy w regionach z IGHP. Uczestniczyło w nich łącznie 100 hotelarzy, również z hoteli niezrzeszonych w Izbie. Dzisiaj 17.03 rozmowy online będą dostępne dla hotelarzy z Zakopanego i Podhala oraz z Katowic i woj. śląskiego. 18.03 Wrocław,  Karpacz i cały Dolny Śląsk. Wkrótce kolejne miasta. By uzyskać dostęp do wideoczatu, należy napisać do Izby na adres ighp@ighp.pl.

3. Sekretarz generalny IGHP uczestniczył (wirtualnie) w kolejnym spotkaniu sztabu kryzysowego ws. specustawy m.in. z sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju odpowiedzialnym za turystykę Andrzejem Gut-Mostowym. Uczestnicy omówili status prac nad rządowym pakietem ustaw osłonowych dla przedsiębiorców naszej branży. Istnieje duża szansa, że rząd zajmie się tą sprawą na dzisiejszym posiedzeniu.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.