EFH: Coraz bliżej budowy hotelu w Malborku

Udostępnij artykuł

Jak czytamy w lokalnej prasie, nastąpi przesunięcie inwestycji z pierwotnie zakupionej przez spółkę Europejski Fundusz Hipoteczny działki w kierunku ul. Piłsudskiego, co spowodowane jest chęcią wycofania prac budowlanych z miejsca, gdzie w październiku 2008 roku odnaleziona została zbiorowa mogiła. Uchwała otwiera dalszą drogę do postępowania w sprawie budowy hotelu. Procedury związane z zamianą działek trwać będą jeszcze ok. 2 miesiące.
Jak już informowaliśmy, pierwotnie hotel miał stanąć na działce w centrum miasta. Europejski Fundusz Hipoteczny kupił grunt od malborskiego samorządu. Kilka miesięcy po podpisaniu umowy, podczas prac przygotowawczych do budowy hotelu natrafiono na masowy grób.
EFH SA jest spółką zajmująca się działalnością inwestycyjną w sektorze nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości turystycznych. W jej portfolio są cztery hotele: czterogwiazdkowy Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, trzygwiazdkowy hotel Łeba, czterogwiazdkowa Masuria w Ostródzie i trzygwiazdkowy Millenium w Bochni. Plany inwestycyjne spółki obejmują także m.in. budowę pięciogwiazdkowego hotelu w Mikołajkach, którego operatorem będzie Starwood oraz budowa dwóch czterogwiazdkowców – w Malborku i na warszawskim Ursynowie. W 2009 r. spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 35 076 tys. zł. Przychody ogółem spółki wyniosły 38 327 tys. zł. Natomiast strata netto EFH to 15 384 tys. zł. W IV kw, 2009 r. spółka zanotowała przychody z działalności hotelarskiej w wysokości 27 204 tys. zł.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 14.04.2010
Aktualizacja: 14.04.2010