EFH: Coraz bliżej budowy hotelu w Malborku

Udostępnij artykuł

Jak czytamy w lokalnej prasie, nastąpi przesunięcie inwestycji z pierwotnie zakupionej przez spółkę Europejski Fundusz Hipoteczny działki w kierunku ul. Piłsudskiego, co spowodowane jest chęcią wycofania prac budowlanych z miejsca, gdzie w październiku 2008 roku odnaleziona została zbiorowa mogiła. Uchwała otwiera dalszą drogę do postępowania w sprawie budowy hotelu. Procedury związane z zamianą działek trwać będą jeszcze ok. 2 miesiące.
Jak już informowaliśmy, pierwotnie hotel miał stanąć na działce w centrum miasta. Europejski Fundusz Hipoteczny kupił grunt od malborskiego samorządu. Kilka miesięcy po podpisaniu umowy, podczas prac przygotowawczych do budowy hotelu natrafiono na masowy grób.
EFH SA jest spółką zajmująca się działalnością inwestycyjną w sektorze nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości turystycznych. W jej portfolio są cztery hotele: czterogwiazdkowy Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, trzygwiazdkowy hotel Łeba, czterogwiazdkowa Masuria w Ostródzie i trzygwiazdkowy Millenium w Bochni. Plany inwestycyjne spółki obejmują także m.in. budowę pięciogwiazdkowego hotelu w Mikołajkach, którego operatorem będzie Starwood oraz budowa dwóch czterogwiazdkowców – w Malborku i na warszawskim Ursynowie. W 2009 r. spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 35 076 tys. zł. Przychody ogółem spółki wyniosły 38 327 tys. zł. Natomiast strata netto EFH to 15 384 tys. zł. W IV kw, 2009 r. spółka zanotowała przychody z działalności hotelarskiej w wysokości 27 204 tys. zł.

Opublikowano: 14.04.2010
Aktualizacja: 14.04.2010