EFH SA: 27,2 mln zł z działalności hotelarskiej

Udostępnij artykuł

W czwartym kwartale 2009 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano
wzrost obłożenia (z 32 na 36 proc.) – głównie dzięki licznym promocjom i obniżkom.
Średnia cena za jeden sprzedany pokój wyniosła 235 zł, co oznacza spadek o 19 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.  Wskaźnik RevPAR wyniósł 85 zł, co oznacza spadek o 6 proc.
Europejski Fundusz Hipoteczny SA specjalizuje się w finansowaniu nieruchomości komercyjnych (hotele, budynki i centra biurowe, hale magazynowe i centra logistyczne, centra i lokale handlowo- usługowe) na terenie całej Polski. W 2009 r. spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 35 076 tys. zł. Przychody ogółem spółki wyniosły 38 327 tys. zł. Natomiast strata netto EFH to 15 384 tys. zł

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 18.03.2010
Aktualizacja: 18.03.2010