Elżbieta Lendo po spotkaniu z premierem: Działając wspólnie możemy stawić czoła wyzwaniom

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS] Bardzo się cieszę, że jako Harmony Polish Hotel – Polskie Hotele Niezależne mamy swój wkład w zbudowanie, mamy nadzieję, trwałej platformy do spotkań przedsiębiorców z władzą wykonawczą – mówi w rozmowie z nami Elżbieta Lendo, prezes zarządu Lendo Hotels Group, prezes Harmony Polish Hotel.

Decyzja o otwarciu hoteli to pierwszy krok w pożądanym kierunku. Ostatni rok nauczył nas bardzo wiele. Wiemy, jak pracować w reżimie sanitarnym, poza tym zainwestowaliśmy w dobry sprzęt i szkolenia. Powstały zupełnie nowe procedury oraz kodeksy branżowe związane z dobrym i bezpiecznym postępowaniem. Piątkowe spotkanie z premierem Mateuszem Morawiecki, premierem Jarosławem Gowinem i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim upłynęło w dobrej i rzetelnej atmosferze. To spotkanie z hotelarzami-praktykami, wiec było konkretnie. Było sporo wymian pomysłów i wizji na funkcjonowanie hoteli w tych trudnym dla wszystkich momencie. Mamy nadzieję, że spotkania w takiej formule będą dobrą praktyką w kolejnych miesiącach. Bardzo się cieszę, że jako Harmony Polish Hotel – Polskie Hotele Niezależne mamy swój wkład w zbudowanie, mamy nadzieje, trwałej platformy do spotkań przedsiębiorców z władzą wykonawczą. Tylko działając wspólnie możemy stawić czoła wyzwaniom, które niesie przyszłość poprzez szukanie wspólnych rozwiązań na odbudowanie sektora hotelarskiego – dodała Elżbieta Lendo.

Przypomnijmy, w piątek po przełomowej dla branży hotelarskiej konferencji, odbył się wideoczat premiera Morawieckiego z przedstawicielami sektora, którą reprezentowali: Gheorghe Marian Cristescu, Polski Holding Hotelowy; Sabina Bartyzel, Accor; Elżbieta Lendo, Harmony Polish Hotels; Krzysztof Szadurski, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego; Andrzej Wójcik, Satoria Group; Ryszard Skotniczny, Fundacja Hotele Historyczne; Dariusz Futoma, Horwath HTL; Jan Wróblewski, Zdrojowa Invest & Hotels; Leszek Mięczkowski, Dobry Hotel i Janusz Zalewski, Hotele Sandra.

Podczas wideoczatu został poruszony m.in. temat serwowania posiłków w hotelach. Hotelarze zwrócili uwagę, że room service jest bardziej skomplikowany i może stworzyć większe zagrożenie epidemiczne niż dobrze przygotowany bufet.

Premier zaapelował do branży hotelarskiej o przestrzeganie ustalonych zasad, tj. nie przekraczanie limitu 50 proc. zajętych pokoi. Zastrzegł, że decyzja o otwarciu obiektów jest warunkowa i w przypadku wzrostów zachorowań, może zostać zmieniona.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 08.02.2021
Aktualizacja: 08.02.2021