Green Caffè Nero z cyklem spacerów po Warszawie

Udostępnij artykuł

Sieć kawiarni zachęca do poznawania mniej znanych zakamarków Warszawy w ramach cyklu spacerów pod szyldem „Z kawą po Warszawie”. Celem inicjatywy jest lepsze poznanie miasta i jego historii. Także poszerzenie wiedzy mieszkańców i turystów o stolicy oraz zachęcenie ich do ponownych spotkań z bliskimi na mieście i korzystania z licznych warszawskich atrakcji. Spacery prowadzi licencjonowany przewodnik po Warszawie z wieloletnim doświadczeniem, a udział w nich jest bezpłatny. Najbliższy odbędzie się już 7 maja śladami artystów getta warszawskiego.

Kilkanaście spacerów z Green Caffè Nero

Green Caffè Nero w okresie od kwietnia do października zorganizuje kilkanaście spacerów w ramach cyklu „Z kawą po Warszawie”. Pierwszy odbył się 22 kwietnia na bulwarach nad Wisłą. Uczestnicy mieli okazję nie tylko odpocząć od zgiełku centrum, ale także poznać historię wiślanego nabrzeża i pierwszej osady. Kolejny planowany jest już na najbliższą sobotę 7 maja; tym razem spacerowicze poznają historię artystów getta warszawskiego z okazji 79. rocznicy wybuchu powstania. Chętni powinni zjawić się w kawiarni Green Caffè Nero Femina przy al. Solidarności 117 o godz. 11:00. Uczestnictwo jest bezpłatne – na spacer w miasto można ruszyć z kawą na wynos.

Akcja „Z kawą po Warszawie” ma już swoją tradycję, z której jesteśmy niezwykle dumni. Cieszymy się, że możemy do niej powrócić. Zwłaszcza po tak trudnym, pandemicznym okresiepowiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero. Lubimy mówić, że działamy „miastotwórczo”. Nasza akcja uwzględnia wiele naprawdę wyjątkowych miejsc, w których na co dzień nie bywamy i których historii nie znamy. Chcemy pokazać piękno Warszawy i zachęcić jej mieszkańców i turystów do tego, by korzystali z atrakcji, jakie oferuje nam stolica. By znów spotykali się na mieście i powrócili do centrum, które opustoszało w czasie pandemii, kiedy to ludzie przenieśli się na przedmieścia w związku z pracą zdalną. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z ciekawą historią Warszawy podczas spacerów z kubkiem naszej kawy w ręku.

Amatorów warszawskiej Pragi-Południe zainteresuje spacer po ulicach Saskiej Kępy, który odbędzie się 21 maja. Planowane są także spotkania dla entuzjastów polskich filmów, historii kryminalnych czy śródmiejskiego dziedzictwa PRL. Ciekawych tematów z pewnością nie brakuje, a terminy kolejnych spacerów będą regularnie udostępniane na profilu Green Caffè Nero na Facebooku oraz w aplikacji kawiarni. Wszystkie spotkania odbywają się pod okiem doświadczonego licencjonowanego przewodnika po Warszawie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 05.05.2022
Aktualizacja: 05.05.2022