Grupa Arche włączyła się do akcji „Śniadanie Wielkanocne Dla Ukrainy”

Udostępnij artykuł

W niedzielę 24 kwietnia – w dniu, w którym przypada prawosławne Święto Wielkiej Nocy – hotele Grupy przygotują śniadania wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy. Szefowie kuchni obiektów otrzymali specjalne menu, według którego będą przygotowywać dania na spotkania. Inicjatorami projektu są Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego i Caritas Polska.

Do akcji przyłączyły się też m.in. Polskie Hotele Niezależne oraz Grupa Dobry Hotel.

O inicjatywie PHH i Caritas poinformowały 7 kwietnia podczas konferencji prasowej. Wówczas Gheorghe Marian Cristescu przekazał także, że hotele i obiekty Polskiego Holdingu Hotelowego podczas Śniadania Wielkanocnego chcą ugościć ponad 7 tys. uchodźców z Ukrainy podczas Śniadania Wielkanocnego.

O akcji Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy

Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy organizowane jest w partnerstwie Caritas Polska wraz z Polskim Holdingiem Hotelowym. Hotele i obiekty, które biorą udział w akcji, przygotowują w ramach swoich możliwości, w dniu 24 kwietnia, w którym przypada prawosławne Święto Wielkiej Nocy, śniadania dla uchodźców z Ukrainy.

Arche dla Ukrainy

Ostatnio Grupa poinformowała, że od 27 lutego udzieliła w swoich hotelach w całej Polsce ponad 12 tys. bezpłatnych noclegów oraz wyżywienia uchodźcom z Ukrainy. Aktualnie z bezpłatnych pobytów w hotelach Grupy Arche korzysta średnio 400-500 osób dziennie. Na Zamku w Janowie Podlaskim od miesiąca goszczonych jest ponad 100 dzieci z domu dziecka Ridmi we Lwowie, a także dzieci z rodzin zastępczych.

Ponadto w hotelach przebywają uchodźcy, których pobyty zostały opłacone przez ludzi dobrej woli. Jesteśmy w trakcie adaptacji i wyposażenia siedmiu nieruchomości, w których schronienie na dłuższy czas znajdzie około 2 tysięcy osób – zaznacza Grupa.

To nieruchomości bezpłatnie użyczone Fundacji Leny Grochowskiej przez instytucje publiczne, samorządy i prywatne firmy. W zamian Grupa zobowiązuje się do utrzymania tychże budynków.

W obiektach tych tworzymy pokoje 2-6 osobowe, na korytarzach wspólne łazienki, w pełni wyposażone kuchnie, pralnie oraz świetlice. Założenie jest takie, aby każda rodzina miała swój pokój, w którym znajdzie trochę prywatności. Już w połowie marca 310 osób zamieszkało na warszawskiej Pradze i kolejne 60 na Ursynowie. Obecnie rozpoczęliśmy przyjmowanie uchodźców w Ożarowie, a także Konstancinie, gdzie docelowo zamieszka ok. 550 osób – tłumaczą przedstawiciele Arche.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 20.04.2022
Aktualizacja: 19.01.2023