Hotel Halo Szczecin (dawniej hotel Rycerski), wchodzący w skład Grupy PHH, po gruntownym remoncie już od 8 marca przyjmuje pierwszych gości. Nowe wnętrza hotelu charakteryzują się wysmakowanym, lekkim eklektyzmem oraz industrializmem, tworząc przytulne miejsce dla biznesmenów i turystów odwiedzających Szczecin. Do dyspozycji gości zostaną oddane 33 komfortowe pokoje, restauracja, sala konferencyjna oraz parking.
Projekt hotelu został przygotowany w oparciu o założenia marki Halo, która proponuje gościom spędzenie czasu w wyjątkowych lokalizacjach, pełnych ciekawych atrakcji turystycznych. Motywem przewodnim nowej odsłony hotelu jest muzyka – w nawiązaniu do słynnej Filharmonii Szczecińskiej. Pojawia się on np. w postaci subtelnie podświetlonych talerzy perkusji na ścianie lobby baru, unikalnych, tematycznych grafik i tapet, zlokalizowanych w pokojach, korytarzach i innych strefach hotelowych. Projektanci wykorzystali niepowtarzalną, zabytkową tkankę budynku, wpisując w nią wnętrza łączące w harmonijny sposób nowoczesność, funkcjonalność i komfort.
Halo Szczecin to kolejny hotel, który dołącza do nowego brandu, wprowadzonego na rynek przez PHH jesienią minionego roku. Jest to doskonała propozycja dla miłośników historii, kultury i architektury, którzy chcą spędzić czas w wyjątkowej okolicy pełnej ciekawych atrakcji turystycznych. Ze swojego otoczenia czerpie to, co charakterystyczne dla Szczecina, nawiązując do słynnej Filharmonii Szczecińskiej – podkreśla Aneta Wodyk, prezes PHH Hotele (spółki, do której należy hotel Halo Szczecin).
Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<
Eklektyczne wnętrza
Nowe wnętrza hotelu charakteryzują się wysmakowanym, lekkim eklektyzmem oraz industrializmem, tworząc przytulne miejsce dla biznesmenów i turystów odwiedzających to miasto. Wykorzystano w nim materiały wykończeniowe i dekoracyjne takie jak: cegła, beton, tynk strukturalny i miedź, które w połączeniu ze światłem wprowadzają do hotelowej przestrzeni różne nastroje i natężenia kolorystyczne. Autorem projektu wnętrz jest pracownia Miśkiewicz Design. Za architekturę odpowiadał zespół Integral-Projekt, a prace modernizacyjne wykonało konsorcjum HRCA-Infine, natomiast niepowtarzalne grafiki i tapety stworzyła utalentowana malarka i architektka Paulina Czerko.
Cieszymy się, że możemy przedstawić hotel w nowej odsłonie i zaproponować naszym gościom świeżo wyremontowane, komfortowe pokoje oraz przestronne wnętrza, które czynią nasz obiekt bardzo atrakcyjnym miejscem na mapie Szczecina. Piękny, zabytkowy budynek, położony w centrum miasta, służył dawniej wojsku pruskiemu za koszary. Architekci zachowali historyczny klimat tego miejsca, dawne, ceglane łuki, ornamenty ścian oraz duże, drewniane okna, dzięki czemu hotel stał się wyjątkowym miejscem, które na długo pozostanie w pamięci każdego gościa – mówi Paulina Kusy, dyrektor hotelu Halo Szczecin.
Czterogwiazdkowy Halo Szczecin znajduje się w doskonałej lokalizacji – od tętniącego życiem nocnym Deptaka Bogusława dzieli go zaledwie dziesięć minut piechotą, a od słynnej na całą Polskę Filharmonii Szczecińskiej zaledwie kwadrans. Dworzec Główny, Zamek Książąt Pomorskich oraz Plac Grunwaldzki to odległość poniżej 1 km. Do dyspozycji gości zostały oddane 33 komfortowe pokoje, restauracja Rycerska, 45 m2 sala konferencyjna z dostępem do światła dziennego oraz parking na 27 samochodów.
Źródło: PHH
© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.