Holiday Inn Warsaw City Centre rezygnuje z jednorazowych kosmetyków

Udostępnij artykuł

W trosce o ochronę środowiska Holiday Inn Warsaw City Centre zastąpił wszystkie jednorazowe kosmetyki w małych plastikowych butelkach – szampony, żele, balsamy do ciała i odżywki, odpowiednikami wielokrotnego użytku.

Holiday Inn Warsaw City Centre kosmetyki

Działania te są częścią inicjatywy IHG Hotels & Resorts, „Journey to tomorrow”, która zakłada szereg aktywności wspierających ochronę naszej planety. IHG zobowiązuje się m.in. do ograniczenia odpadów z tworzyw sztucznych poprzez zastąpienie małych jednorazowych opakowań, większymi dozownikami, które można uzupełniać.

Około 34 128 butelek szamponu. 18 072 butelek odżywki. 39 516  butelek żelu do kąpieli. 21 300 butelek balsamu do ciała, a także 33 560 opakowań mydła rocznie zużywa się w warszawskim hotelu. Podjęte przez hotel działania, zastosowania większych dozowników w łazienkach w całym hotelu znacznie zredukują te liczby.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Rozumiemy, jaki wpływ ma nasz hotel na planetę. Jesteśmy dumni, że Holiday Inn Warsaw City Centre angażuje się w ochronę środowiska. Cieszę się również, że nasi goście doceniają takie działania, a także nasze zaangażowanie w walkę o ratowanie planety – powiedziała Costina Gandac, dyrektor generalna hotelu.

Adam Wasek, Executive Head Houskeeper powiedział: Wiemy jak wiele odpadów z tworzyw sztucznych gromadzimy każdego dnia. Dlatego bycie częścią zespołu, który tak aktywnie angażuje się w walce na rzecz redukcji odpadów jest inspirujące.

O Holiday Inn Warsaw–City Centre

To trzygwiazdkowy hotel, położony w biznesowo-kulturalnej dzielnicy Warszawy. Posiada 256 pokoi, w tym także pokoje rodzinne. W Holiday Inn Warsaw City–Centre dzieci traktowane są wyjątkowo, jedzą i mieszkają za darmo. Holiday Inn Warsaw City–Centre zapoczątkował w Polsce koncept Open Lobby, czyli otwartej przestrzeni gdzie można zjeść posiłek i napić się drinka. Hotel ma cztery nowoczesne sale konferencyjne z dostępem do światła dziennego, a także wyposażone w najwyższej jakości sprzęt AV.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 24.01.2022
Aktualizacja: 25.01.2022