Hotel Kossak na rzecz Emilki z Krakowa. Potrzeba 7 mln zł na pilną operację

Udostępnij artykuł

Emilka Wilk z Krakowa urodziła się z ciężką wadą serca. W Polsce czeka ją operacja za operacją, która przedłuży jej życie i cierpienie, ale nie wyleczy nigdy do końca a dla rodziny będzie oznaczać konieczność życia w ciągłej niepewności.  Szansą na zmianę jest operacja w USA. Żeby ta się odbyła potrzebna jest kwota ponad 7 mln zł! W akcję wsparcia zaangażowała się m.in. Cafe Oranżeria Hotelu Kossak w Krakowie. Do środy trwa aukcja, której zwycięzca będzie miał okazję zjeść kolację z najlepszym widokiem na Wawel, bulwary i rzekę Wisłę.

aukcja hotel kossak

Emilka Wilk urodziła się w lipcu 2021 roku. Wcześniej, bo w 22 tygodniu ciąży rodzice usłyszeli od lekarzy, że ich córka ma wadę serca. „Musicie się na to przygotować, przed wami ciężki czas” – to zdanie pamiętają do dziś.

– Nie tracimy nadziei, że zbierzemy całą potrzebną kwotę. Cały czas powtarzam, że nie liczą się miliony, ale miliony dobrych serc. To wspaniale, że ludzie tak mocno nam pomagają. Wierzę, że będzie ich jeszcze więcej. Tutaj liczy się każda wpłata, niezależnie od tego, czy jest to jeden czy tysiąc złotych –  mówi mama Emilki.

Hotel Kossak z auckją

W inicjatywę zbiórki funduszy dla dziewczynki aktywnie włączyli się mieszkańcy, a także media z  Podkarpacia, skąd pochodzi pani Anna. Teraz dołącza także Kraków, gdzie Emilka mieszka na co dzień. Wśród tych, którzy zaoferowali swoje wsparcie, jest mieszcząca się na siódmym piętrze Hotelu Kossak restauracja Cafe Oranżeria. Jeszcze tylko do środy, 23 lutego, do godz. 21.00. trwa aukcja, której zwycięzca będzie miał okazję zjeść kolację z najlepszym widokiem na Wawel, bulwary i rzekę Wisłę.

Regularnie wspieramy akcje charytatywne. Wśród organizacji, jakie wsparliśmy była m.in. Fundacja Mam Marzenie, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mam nadzieję, że również aukcja na rzecz Emilki skończy się sukcesem, a dzięki temu będziemy mogli dołożyć małą cegiełkę do realizacji wymarzonego celu. Wierzę, że dzięki międzyludzkiej solidarności jest to możliwe. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji, w której można wygrać kolację degustacyjną dla dwóch osób w Restauracji Cafe Oranżeria Hotelu Kossak. Dodatkową atrakcją – obok wyjątkowych smaków i wyjątkowego widoku – będzie deser specjalnie zaserwowany przez szefa kuchni Michała Kuduka w obecności Gości – mówi Joanna Ostrowska, zarządzająca rodzinną siecią Osti-hotele, której częścią jest Hotel Kossak oraz Cafe Oranżeria.

Wszystkie szczegóły dotyczące zbiórki można znaleźć pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/emilkowe-serce. Link do aukcji kolacji w Cafe Oranżeria: https://tiny.pl/9ltds

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 22.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023