HR Group przejmuje grupę Vagabond Club

Udostępnij artykuł

Sieć hotelowa HR Group (HRG) z siedzibą w Berlinie rozszerza swoje luksusowe portfolio poprzez przejęcie austriackiej grupy hoteli butikowych Vagabond Club, obejmującej łącznie cztery obiekty. Sprzedającymi są Kerbler Private Foundation i Rupert Simoner, założyciel Vagabond Club, który pozycjonuje hotele jako nowoczesne hotele butikowe z infrastrukturą cyfrową.

Vagabond Club Agreement

Ruslan Husry, dyrektor generalny i właściciel HR Group, powiedział – Te butikowe hotele doskonale uzupełniają nasze bogate portfolio i zwiększają obecność HR Group w sektorze luksusowym. Moje wieloletnie, przyjazne partnerstwo z Rupertem Simonerem było kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie Vagabond Club. Jestem dumny, że jako jeden z największych operatorów hoteli wielomarkowych w Europie możemy dalej prowadzić te hotele o silnej, nowoczesnej marce, wykorzystując naszą wiedzę i pasję.

Hotele w Berlinie, Lipsku, Dreźnie i Wismarze wyróżniają się wyrafinowanym designem oraz podkreślają wyjątkowość każdej lokalizacji. Tradycyjne wartości hotelarskiej gościnności są zachowane i w zrównoważony sposób wdrażane w nowoczesny sposób. Filozofia Vagabond Club w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami cyfrowymi, pozwalającymi na wyprzedzanie potrzeb gości, sprawiają, że hotele łączą tradycję z nowoczesnością. Wysokiej jakości pokoje, studia i apartamenty, niezależna gastronomia, a także najwyższej klasy koncepcje fitness i lounge oferują nielimitowany luksus. Koncepcja skierowana jest do kosmopolitów, którzy cenią sobie kontakty z osobami o szerokich horyzontach i opowiadają się za zrównoważonym rozwojem i świadomym podróżowaniem.

Jestem bardzo zadowolony, że Ruslan Husry z HR Group inwestuje w ten zrównoważony segment luksusu, a dzięki swojej sile będzie dalej rozwijał markę Vagabond Club. Głęboko wierzę, że nowoczesne wartości i cenne tradycje hotelarstwa są tym, co przynosi satysfakcję z podróżowania, a HR Group sprawi, że to podejście stanie się namacalne dla znacznie większej liczby gości. – dodaje Rupert Simoner, założyciel Vagabond Club.

Zakup ma wpływ na działalność operacyjną w określonych lokalizacjach w Niemczech. Wszyscy pracownicy zostali przejęci i uzgodniono, że cena zakupu nie zostanie ujawniona. Strategicznym celem HRG jest zbudowanie pionierskiej firmy hotelarskiej, dążącej do osiągnięcia pozycji wiodącego właściciela-operatora hoteli w Europie z silną platformą obejmującą wiele marek. Dzięki temu przejęciu liczba hoteli obsługiwanych przez HRG w ramach własności, dzierżawy i zarządzania, w tym udziałów w hotelach z azjatyckim partnerem Absolute Hotel Services, przekroczyła 200.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień

O HRG

HR Group jest jedną z multibrandowych spółek hotelarskich w Europie Środkowej. Firma z siedzibą w Berlinie od ponad piętnastu lat z powodzeniem nabywa i prowadzi hotele i resorty wypoczynkowe.

HR Group współpracuje z uznanymi grupami hotelowymi, takimi jak Accor, Wyndham Hotel Group, Dorint Hotels & Resorts, Hyatt, Hilton, Marriott, Radisson, IHG i Deutsche Hospitality. Działa również jako niezawodny partner dla inwestorów instytucjonalnych, takich jak Pandox AB, DEKA, DWS, Union Investment i innych. HR Group jest obecna na różnych rynkach i w ostatnich latach osiągnęła ponadprzeciętne wyniki sprzedaży. Szeroka wiedza o rynku i dogłębna znajomość nieruchomości, jak również profesjonalne struktury zarządzania stanowią podstawę sukcesu. HR Group poszukuje hoteli miejskich i biznesowych w miastach międzynarodowych i krajowych, a także kurortów w wiodących miejscowościach wypoczynkowych.  

Źródło: HR Group

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 08.02.2024
Aktualizacja: 08.02.2024