Ibis Styles wchodzi do kolejnego kraju

Udostępnij artykuł
Spółka Rijeka Property podpisała z Orbisem, będącym częścią Grupy Accor, umowę o zarządzanie dla pierwszego ibis Styles w Chorwacji. Hotel powstanie w Rijece i swoich pierwszych gości przyjmie w 2021 roku.

– ibis Styles to wiodąca na świecie marka hoteli ekonomicznych, która doskonale łączy wyjątkowy design i pozytywny styl z przystępną ceną, a tego właśnie szukaliśmy. Ta znana marka daje nam dużą elastyczność jeśli chodzi o charakter hotelu – niezależnie od tego, czy chodzi o poduszkę, łazienkę, bar czy ogólny wystrój wnętrz – poprzez szczegóły będziemy mogli opowiedzieć historię o Rijece. W Chorwacji nie ma jeszcze takiego produktu i jesteśmy pewni, że ibis Styles wprowadzi zupełnie nową jakość i energię na rynek hotelarski w Rijece i Chorwacji. To nasza ambicja – wyjaśnia przedstawiciel Rijeka Property.

Ibis Styles Rijeka to nowa inwestycja, prace budowlane powinny rozpocząć się przed końcem tego roku. Inwestycja będzie warta 18,5 mln euro. Hotel o łącznej powierzchni 14 969 mkw., z czego 4 150 mkw. przeznaczono na pokoje, zaoferuje pracę dla ok. 45 pracowników. Wnętrza hotelu opowiedzą gościom o przemysłowym dziedzictwie Rijeki, która jest dziś jednym z najważniejszych portów w południowej Europie i największym portem w Chorwacji. Hotel ibis Styles Rijeka zaoferuje 150 pokoi – w tym 18 pokoi rodzinnych, modny bar, restaurację, 4 sale konferencyjne i przestrzeń dla segmentu MICE, strefę wellness, a także 115 miejsc parkingowych dla gości hotelowych i mieszkańców Rijeki. Hotel będzie zlokalizowany na ulicy Cambierieva 13 w Rijece.

– Cieszymy się, że partner zdecydował się na współpracę z marką ibis Styles i wybrał Grupę Orbis i Accor do zarządzania tym hotelem. Rijeka – jako największy port w Chorwacji, gwarantuje zarówno solidny potencjał biznesowy, jak i atrakcje rekreacyjne. Zdecydowanie widzimy więcej możliwości rozwoju w całej Chorwacji – nie tylko w stolicy czy w Rijece, ale także nad samym morzem i w większych miastach na terenie całego kraju – dodaje Frank Reul, szef działu rozwoju Orbis & Accor w Europie Środkowo-Wschodniej.

Położony zaledwie 20 minut spacerem od centrum miasta i strefy wyłączonej z ruchu samochodowego, zwanej „Korzo”, dwie godziny jazdy od Zagrzebia i dobrze połączonej z chorwacką i europejską autostradą oraz siecią kolejową, hotel ibis Styles Rijeka zaprasza osoby podróżujące zarówno w celach biznesowych, jak i wypoczynkowych.

Chorwacja stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów dla inwestorów hotelowych. Obecnie Accor zarządza luksusowym kurortem Rixos Libertas w Dubrowniku. Orbis będzie zarządzał 170-pokojowym hotelem Novotel Zagreb, który zostanie otwarty w przyszłym roku. ibis Styles to modna marka hoteli ekonomicznych Grupy Accor. Hotele ibis Styles oferują wyjątkowy design i przyjazną obsługę oraz atmosferę, w której goście mogą poczuć serdeczność i lokalny charakter miasta. Kreatywność i pozytywny nastrój to cechy charakterystyczne tych komfortowych i designerskich hoteli, posiadających sieć prawie 470 nieruchomości na całym świecie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.05.2019
Aktualizacja: 28.05.2019